ابزارهای فتوشاپ

آشنایی با ابزارهای فتوشاپ

آشنایی با ابزارهای فتوشاپ

 • لایه های متنی (T) :

یکی از انواع لایه های موجود، لایه های متنی است.  برای تنظیمات مانند نوع قلم، اندازه متن سبک جهت نوشتن و …. از نوار تنظیمات استفاده می شود.مدل به روش تعریف رنگ و مد به نحوه کار یا یک مدل رنگی گفته می شود، و انواع مختلفی دارند عبارتند از:انواع مدل های رنگ در فتوشاپ عبارتند از RGB ,HSB,CMYK,CIE LAB  می باشد.Lab COLOR، Bit map، Duotone T، Gray  Scale  و…. می باشد .

• توانایی مدیریت تصاویراسکن کردن تصاویر:دقت اسکنر را قبل از اسکن تعیین نماییم.اسکنر همیشه قابلیت تصویر در مد CMYK  را داشته باشد.استفاده از خط کش برای فعال کردن خط کش یا نمایش ندادن آن از منوی View  گزینه Rulers  کلیک می کنیم.خطوط راهنما در فتوشاپ (Guide)در هنگام کار با ابزارهای ترسیمی و انجام دادن امور تصویرسازی نیاز به دقت و اندازه گیری دقیق دارد علاوه بر خط کش، ابزارهای کمکی  تحت عنوان خطوط و نقاط راهنما استفاده می نماییم.

ابزارهای فتوشاپ
ابزارهای فتوشاپ

• توانایی کار با مسیر Path :به طور کلی با دو روش می توان مسیر ایجاد کرد.تبدیل ناحیه انتخاب و ترسیم مسیر با استفاده از ابزار

• آشنایی با ماسک ها در فتوشاپ ماسک ها اجازه ایزوله کردن و حفاظت ناحیه هایی از یک تصویر را در هنگام تغییر نقش ، اعمال فیلتر یا سایر اعمال بر روی بقیه تصویر نشان می دهد.ایجاد ماسک هاناحیه ای از تصویر را که می خواهیم تغییر بدهیم انتخاب می کنیم.دکمه حالت Quick Mask  را از جعبه ابزار کلیک می کنیم.

• ابزار ویرایش عکس ابزار روتوش برای روتوش تصاویر در برنامه سه دسته ابزار شامل Stamp ، گروه ابزاری تغییر Focus  و ابزارهای گروه تغییر درجه رنگی را نام برد. ابزار مهر لاستیکی (Clone Stamp) ، مهر لاستیکی بافتی یا Pattern Stamp  ، ابزار ترمیم Healing Brush  و Spot Healing Brush دستور Curve ,Level  برای تنظیم میزان روشنایی و تیرگی تصویر استفاده می شود.از دستور Color balance  برای تصحیح رنگ و موازنه رنگی  و دستور Threshold  برای ایجاد عکس سیاه سفید با کنتراست.

ثبت نام دوره آموزش نرم افزار پردازشگر گرافیکی فتوشاپ (Photoshop CS6, CC)