دوره مدیریت بازرگانی

آشنایی با دوره مدیریت بازرگانی

آشنایی با دوره مدیریت بازرگانی

تعریف متفاوتی دارد اما شاید بتوانیم تعریف را کاملتر ارائه داد :
مدیریت عبارتست از دانش و هنر استفاده بهینه از منابع انسانی در جهت تحقق از پیش تعیین شده. آموزش چگونگی کنترل شود سرمایه و هزینه و استفاده بهینه از امکانات موجود.
شرکت های بزرگ همواره درسال‌های اخیر هزینه‌های سنگینی برای این مقوله در نظر گرفته و بازخورد مناسبی از آن دریافت نموده‌اند. بازاریابی خود به شاخه‌های متعددی تقسیم گردیده و دانشگاه‌ها سعی در پرورش متخصصین در شاخه‌های مختلف این علم نموده‌اند. بازاریابی را می‌توان به شاخه‌های متعددی تقسیم کرد که مهم‌ترین آن‌ها بازاریابی داخلی و بازاریابی بین‌المللی است.

وظایف مدیر بازرگان :

داشتن آگاهي کافي در مورد سيستم هاي بازاريابي، تکنيک هاي فروش و روش هاي تأمين، تدارکات و خريد، مسائل مربوط به عقد قراردادهاي فروش و خريد و نکات حقوقي آن ها، قوانين تجارت و همچنين ديگر قوانين مرتبط براي متصدي پست مديريت بازرگاني ضروري مي باشد.

دوره مدیریت بازرگانی
دوره مدیریت بازرگانی

فرایند دوره مدیریت بازرگانی :

برنامه ریزی، سازماندهی، تامین منابع، هدایت و رهبری،و کنترل می باشد.

هدف رشته مدیریت بازرگانی:

آشنایی دقیق با فعالیتهای اساسی سازمانهای بازرگانی، و بالابردن توانایی ها و سطح مهارت دانشجویان در شناخت مسائل مبتنی به مدیریت، جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به هر یک از این مسائل، ارزیابی راه حل های مختلف هر مسأله و تصمیم گیری و اجرای تصمیمات می باشد.

بازار کار آن ها :

می توانند در موسسات بازرگانی، امور دفتری مانند:تدارکات،اداره ی امور،کارگزینی،امور مالی وبازاریابی مشغول به کار شوند.
فراگیران بعداز گذراندن این دوره و داشتن گواهینامه معتبر و با تسلط به مباحث مربوط به بازار، مباحث تدوين استراتژيهاي سازماني، شناخت مشتريان ونحوه ارتباط با آنها، شناخت فرايندهاي فروش،بازاريابي و خدمات به مشتريان زمينه لازم جهت استخدام در واحدهاي بازرگاني سازمانها را داشته و نسبت به ساير گرايش های مديريت با توجه به نبود رشته ای جايگزين از بازار کار مناسبي برخورشوند.

از گرایش‌های مدیریت بازرگانی می‌توان به بازاریابی بین‌الملل، بازاریابی داخلی، بازاریابی، مدیریت مالی و بیمه و تحول اشاره کرد.

ثبت نام دوره آموزشی مدیریت بازرگانی