سیستم عامل Mac Os

آشنایی با سیستم عامل Mac Os

آشنایی با سیستم عامل Mac Os

سیستم عامل Mac OS (که قبلا Mac OS X نامیده میشد) سری فعلی سیستم عامل های گرافیکی مبتنی بر یونیکس است که توسط شرکت اپل طراحی و ساخته شده و بر روی رایانه های مکینتاش اپل (Macs) اجرا می شود. این سیستم از سال 2002 بر روی تمام مکینتاش ها نصب شده و برای دسکتاپ، لپ تاپ و رایانه های خانگی هم بازار خوبی داشته است. و بعد از ویندوز مایکروسافت، دومین سیستم عامل دسکتاپ رایج محسوب میشود.

دوره Mac Os، بر استفاده از کامپیوتر Mac تمرکز دارد و شامل ایجاد حساب کاربری، نصب و ارتقاء نرم افزار، صرفه جویی در رسانه ها، ذخیره فایل ها و دیگر ملزومات مک است. هر درس این دوره ،یک ویژگی Mac OS X معرفی کرده و مرور کلی از نحوه استفاده موثراز آنها ارائه می دهد. شرکت کنندگان این دوره مواردی مانند پیکربندی مک برای کار با Active Directory ، استفاده از خدمات شبکه، به اشتراک گذاری فایل، چاپ، پیام رسانی فوری، ایمیل، تقویم ها و مخاطبین ، استفاده از امنیت در کاربر، شبکه محلی و سطوح شبکه از راه دور، مدیریت داده ها ، و اجرای برنامه های ویندوز به طور مستقیم بر روی مک را می آموزند.

سیستم عامل Mac Os
سیستم عامل Mac Os

برنامه آموزش Mac Os ، نحوه ساخت ی تصویر سفارشی و نحوه ایجاد گروه ها با استفاده از مدیر Workgroup را توضیح می دهد. هر فصل نشان می دهد که چگونه گزینه سرور دیگر، از جمله پست الکترونیکی، تقویم و چاپ و خدمات مورد نیاز در اکثر محیط های اداری را راه اندازی کنیم. این برنامه با نشان دادن چگونگی استفاده از Time Machine با آرشیو دایرکتوری Open برای پشتیبامی اطلاعات شرکت سازمانی پایان می یابد. برخی از عناوین برنامه شامل راه اندازی سرور Snow Leopard از راه دور، توسعه برنامه نصب مناسب سرور ، راه اندازی چندین تنظیمات DNS، استقرار یک گواهی SSL، راه اندازی یک تقویم گروه و کار با ایمیل های پیشرفته میشود.
مدارک موجود برای MacOs شامل Apple Certified Professional Support و Apple Certified Association میشوند.

ثبت نام دوره آموزش سیستم عامل مکینتاش (Mac OS X)