اصول مدیریت بازرگانی

آشنایی با دوره مدیریت بازرگانی

آشنایی با دوره اصول مدیریت بازرگانی

مدیریت بازرگانی چیست؟

چگونگی کنترل سود، سرمایه، هزینه و استفادهٔ بهینه از امکانات موجود می باشد. شرکت های تجاری زمانی می توانند یک شرکت توان بین خود و خریدانش ارتباط تجاری برقرار کند که یک مدیر بازرگانی موفق داشته باشد.

هدف از این رشته :

آشنایی دقیق با وظایف سازمان های بازارگانی افزایش مهارت و توانایی دانشجویان در شناخت مسائل مبتنی به مدیریت، جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به هر یک از این مساله ، ارزیابی راه حل های مختلف در مورد هر مثال و تصمیم گیری و اجرای تصمیمات مختلف.
در این دوره با فراگیری نظریه های نوین مدیریت بازرگانی قادر خواهند شد تا به عنوان محقق به پژوهش پرداخته و با تجزیه و تحلیل تخصصی مسائل مدیریتی به اداره موفقیت آمیز سازمان ها کمک نمایند.

اصول مدیریت بازرگانی
اصول مدیریت بازرگانی

گرایشهای مختلف رشته مدیریت بازرگانی:

در کشور ما تا چند سال پیش، گرایش مدیریت بازرگانی دربرگیرنده گرایش‌های مختلف این رشته مانند مدیریت صنعتی ، مدیریت بیمه و مدیریت جهانگردی و مدیریت بازرگانی بود. اما امروزه با پیشرفت علم مدیریت و تخصصی‌تر شدن این رشته ، مدیریت بازرگانی کاربرد تخصصی تر و محدودتری پیدا کرده است.
این رشته دارای گرایش‌های مختلفی می باشد که عبارتند از: بازاریابی، بازاریابی بین الملل، مدیریت تحول، مالی، بیمه، بازرگانی بین الملل و …

بازار کار :

با شناخت و آگاهی از ساخت سازمان و سازماندهی و تکنیک های مختلف تصمیم گیری دارند قدرت حل مشکلات را پیدا می کنند. و علاوه بر دانش با کاربردهای این رشته آشنا می شویم. و همچنین می توان در موسسات بازرگانی امور دفتری مانند : تدارکات اداره ی امور ، کارگزینی، امور مالی و بازاریابی مشغول به کار شویم.
به خوبی می توانیم در سطح مدیران اجرایی در سازمانهای بازرگانی ، صنعتی و دولتی به کار مشغول شویم و یا در سمت مشاور مدیریت انجام وظیفه کنیم.

فارغ التحصیلان این دوره می توانند در کارهای پژوهشی و تحقیقاتی که امروز در موسسات بزرگ اهمیت زیادی برخوردار است ، مشغول بکار شوند.

ثبت نام دوره آموزشی مدیریت بازرگانی