مدیریت قراردادها

آشنایی با مدیریت قراردادها

آشنایی با مدیریت قراردادها

برنامه ریزی و طراحی تنظیم شده که در راستای تصمیم گیری های مستهل و کاربردی جهت استفاده در اختیار کارفرما قرار می گیرد. امروزه به دلیل گونه های مدیریتی هر سازمان و بالا رفتن روزانه دفاتر, شرکتها و سازمان ها درایجاد نیاز کالاها خود در دهه های اخير مدیریت قراردادهای به صورتی که هر سازمانی جهت براورد قراردادهای مورد احتیاج خود با مسائل و مشکلات زیادی مواجه می شوند , با استفاده از بالا بردن تنوع قراردادهای ,دارای مهارت ونیروی کافی امری دشوار به نظر میرسد .

متاسفانه نیروهایی هم که دراین حرفه مهارت زیادی دارند با بالا بودن هزینه حرفه کارشان امری دشوار برای سازمان است. موضوعی که اهمیت دارد, این است که زمان زیادی گذشت تا کارشناسان و متخصصان قرارداد متوجه شدند ایجاد سیستمی برای بهتر مدیریت کردن و کنترل قراردادها ، بسیار اهمیت دارد. برای همین موضوع است که ایجاد قرار داد کنترل و توليد قرارداد حرفه ای بسیار سنگین و دشوار محسوب میشود. برای اسان تر کردن کار در تنظیم قراردادها ، سیستم نرم افزاری به صورت مجانی برای مدیریت قراردادها ,جهت تحویل خدمات , فروش کالا طراحی شده، وایجاد سوال های زیادی در ذهنیت متخصصان و مدیران شامل اینکه قرارداد epc چیست (؟) بوجود اورده است.

مدیریت قراردادها
مدیریت قراردادها

با وجود اینکه انتقال محتویات معاملات در نظام اقتصادی کشور حائز اهمیت است, ایجاد روش هایی برای وضوح فرآیند معاملات احتیاج به یک سیستم مدیریت قراردادها را به سمت اسان کردن و اجرای مرحله ی نظام جامع اطلاعاتی اجباری کرده است. همین طور این پایه سیستم برای ایجاد ثبت ونهایت کنترل مرحله های عقد قرارداد درسازمانی که با مقدار زیاد و انبوه محتویات و اطلاعات قرارداد روبرو هستند به صورتی برنامه ریزی سازمان های دولتی و خصوصی که در درجه اقتصاد کم و زیاد برای ایجاد دسترسی به محتویات اطلاعات دسته بندی موارد های مربوط به قرارداد, به صورت یکی از جنبش های تکنیکی سازمان ، احتیاج به یک برنامه نرم افزار پیشرفته نیاز سازمان دهی امورهای حقوقی و مالی و همینطور برای فروش و دریافت خدمات و تنظیم ایجاد قراردادهای تجاری نیاز دارند.

مدیریت قرار دادهای بین الملل

قراردادی بین المللی به گونه ای از قراردادها گفته میشود که لااقل یک واحد خارجی در آن دارا باشد، به طور مثال : حکمیت هر دو طرف، محل عقد قرارداد، جای تنظیم قرارداد وموارد مربوطه دراین موارد یک بیانیه ی حقوقی و یک بیانیه ی اقتصادی را دارا است. اما با نظر به تعریفات در دست درکنوانسیون های بین المللی گوناگون، قرارداد بین المللی به حساب می اید که محل عقد و یا محل تنظیم آن در کشورهای متعددی انجام شود. به صورتی که اگرتنظیم قراردادی در یک کشورمنعقد شود و در همان کشور اجرا شود , یک تنظیم قرارداد داخلی محسوب می شود مگر اینکه نظرات و پیشنهادهای طرفین آن متغیر باشد.

رشته مدیریت قراردادها

ایجاد این رشته با حضور متخصصانی مجرب درایجاد و پیشرفت و هدف تربیت , بنیان گذاری شده که محتویات ان براساس چندین حوزه ( مسئله های فنی, حقوقی ,اقتصادی و مدیریتی ) است. تشکیلات دوره به صورتی است که فارغ التحصیلان اطلاعات و توانایی نسبی درمورد هر یک ازاین چندین موارد حوزه ذکر شده را از نظرعلمی کسب کرده اند و برای تهیه کردن و مدیریت کردن قراردادهای متناسب برای موارد و امور کشور آماده می گردد.

با توجه به پیگیری­های مکرر داوطلبان برای پذیرش در دوره دکتری مدیریت قراردادهای بین المللی نفت و گاز و جستجوی منابع مرتبط با این رشته، به کلیاتی از این منابع اشاره می­ شود. البته این منابع قطعا ناکافی بوده ولی با توجه به تجربه شخصی و مطالعات جانبی، این منابع معرفی می گردند. بهترین پیشنهادی که می توانم داشته باشم این است که داوطلبان سوالات دوره 91 را مشاهده نموده و منابع مرتبط برای آزمون کتبی نیمه متمرکز را شناسایی کنند هر چند که در آزمون شفاهی (مصاحبه) نیز باید دقت و تلاش کافی را نمایند.

ثبت نام دوره مدیریت قراردادها