ماساژ شمع

آموزش ماساژ شمع

ماساژ شمع چیست ؟

محققان بر این باورند که ماساژ درمانی برای تسکین انواع درد ها از قبیل کمردرد، زانودرد، سردرد و دیگر درد های عضلانی مفید و موثر است . به این دلیل است که ماساژ باعت افزایش سروتونین در مغز می شود و افزایش این ماده در مغز روی عملکرد روان شناختی و جسمانی بسیار موثر می باشد.سروتونین ماده ای شیمیایی است که با افسردگی افراد رابطه مستقیم دارد.کمبود این ماده در بدن انسان باعث ایجاد افسردگی می شود.
یکی از بهترین راه های افزایش این ماده در مغز ماساژ درمانی شمع می باشد. در حقیقت امروزه کاربرد ماساژ درمانی شمع درانواع درد های بدن مفید واقع شده است.در مواردی از قبیل پارگی تاندون ، کیست بیکر ، زانوی دوندگان ، نقرس ، بی ثباتی و در رفتگی و … میتوان از ماساژ شمع استفاده کرد .

ماساژ شمع
ماساژ شمع

در روش ماساژ شمع از پارافین و کره های معطر گیاهی استفاده می شود.به این صورت که پارافین مایع با دمای دو درجه بیشتر از دمای بدن روی سطح پوست گذاشته می شود و با انجام حرکات دورانی باعث بهبود گردش خون در بدن می شود.
به همان نسبت که ماساژ درمانی با شمع بسیار مفید می باشد؛ در صورتی که فرد بدون داشتن آگاهی عمل کند می تواند نتیجه عکس داشته باشد. بنابراین آموزش ماساژ شمع و شرکت در یک دوره آموزش ماساژ به این افراد پیشنهاد می شود. همچنین افراد پس از گذراندن دوره آموزشی ماساژ  مدرک ملی و بین المللی دریافت می کنند. و استفاده از این مدرک در هر مکانی قابل استفاده می باشد.
شرکت در دوره های آموزشی ماساژ نیازی به داشتن تخصص خاصی نمی باشد و فرد می تواند با شرکت در دوره از تخصص ماساژ شمع برخوردار گردد.در زیر به برخی از مواردی که افراد در دوره آموزشی ماساژ آموزش میبینند ذکر شده است :
ماساژ صورت
ماساژ زانو
ماساژ کمر
و …

ثبت نام دوره ماساژ شمع