کسب و کار کوچک

بررسی شرایط بحرانی کسب و کار کوچک

چگونه کارفرماها و صاحبان مشاغل کسب و کار کوچک برای وضعیت بدتر آماده میشوند
در سال 2003،حکم احتمالی اعدامم رسید. در سال 2013، با نوشتن مقاله چگونه” برنامه ریزی مالی جانم را نجات داد”، مبارزه و سرنوشتم را با مرحله سوم سرطان حنجره آغاز کردم. فاصله زیادی تا درمان باقی و درمان پیچیده شده بود. اما ایمان، خانواده و فداکاری مداوم برای تکمیل برنامه مال کمک کرد تا بیشتر از قبل شاد و سالم باشم.
چند که نسبت به همکاران وهمسالان سالم بودم اما حالم هرگز بهتر نشد. اما زمانی که در اواخر سال 2015 بیماری ضعف عضلانی در فک چپ ام تشخیص داده شد ، انجام مستمر تمرین تناسب اندام، تغذیه مناسب و برنامه ریزی مالی منحصر به فرد مرا برای مرحله بعدی بهبودم آماده میکرد.
ضعف عضلانی، یک مشکل پزشکی ادامه دار است که وقتی بیماران سرطانی برای درمان سرطان حنجره مقابل اشعه می ایستند، اشعه مانع تجزیه اکسیژن در استخوان فک شده و به سیستم میکرو عروقی آسیب میرساند. واستخوان فک از بین میرود.
تشخیص زودهنگام 18 ماهه از زمان تشخیص ORN موجی شد تا شش عمل جراحی تا پیوند استخوان ها، بافت ها و رگ های خونی از فیبول ها و ران به فک و گردن داشته باشم. به عبارت دیگر، برای فک چپ جدید از پیوند استخوان از ساق پایم به همراه صفحه تیتانیوم برای ثبات و قدرت استفاده شد.
البته روشهای درمان ضعف عضلانی پیچیده بود. اولین تلاش برای پیوند از فیبول پای راستم به دلایلی پیچیده شکست خورد و شش ماه بعد با پیوند از فیبولیت پای چپم مجددا انجام شد.. و در حال حاضر هیچ فیبولایی ندارم! خوشبختانه، با توجه به تکامل داروینی، برای حفظ وزن طبیعی و فعالیت بدنی طبیعی نیازی به فیبول نیست.
در حال حاضر فک جدیدم من سالم است. اما معوارض جانبی موقتی را تجربه کردم که مانع از صحبت کردن و بلعیدن می شدند؛ با این حال، کیفیت زندگی ام تغییر کرد.

کسب و کار
کسب و کار

با وجود این تجربه ضعف عضلانی، دیدگاهم در مورد اهمیت برنامه مالی تقویت شد. مقاله اصلی ام به برنامه ریزان مالی حرفه ای ” که به آنچه میگویند عمل میکنند “مرتبط ؛ یعنی آنها برای پرداختن به موانع مالی، احساسی، غیر قابل اجتناب و قابل پبش بینی که بر خانواده ها تاثیر می گذارند، برنامه های مالی کتبی دارند. در زیر چند نکته مهم برا ی همه مشاغل مخصوصا کارآفریتان ذکر کردم:
1. یک تیم رهبری بزرگ تشکیل دهید.
من خوش شانس بودم که در دوره های غیبت برای بهبودی پس از جراحی، یک تیم بزرگ رهبری داشتم که با اطمینان شرک ترا هدایت می کردند.. ایجاد یک تیم رهبری عالی، سنگ بنای برنامه مالی هر صاحب شرکت یا کارآفرین است و داشتن نمونه کارهای بزرگ بازنشستگی، بیمه معلولیت کافی، مراقبت بلند مدت و بیمه زندگی هم به همان اندازه مهم است .
برای تشکیل این تیم منتظر نمانید. روی مردم سرمایه گذاری کرده د و به دنبال رهبران فعلی و آینده که بتوانند هنگام وقایع اجتناب ناپذیراز کسب و کار شما مراقبت کنند، باشید.
2. برنامه مالی تان را به تعویق نیندارید.
در خواست میکنم که برنامه مالی کتبی را به تعویق نیندارید. فاجعه های برای همه به صورت تصادفی اتفاق می افتند و تبعیضی هم وجود ندارد.
برنامه مالی به صاحبان کسب و کار کوچک ، متخصصان کسب و کار و کارآفرینان کمک می کند تا اطمینان حاصل کنند که در صورت عدم توانایی ، میتوانند خطرا ت زندگی تهدید کننده کارشان را از بین ببرند.
3.متکبر نباشید
به عنوان صاحبان کسب و کار کوچک و کارآفرینان، در هرزمینه ای که تلاش کرده ایم، موفق بوده ایم و تمایل داریم که شکست ناپذیر باشیم. واحساس می کنیم مشکلات ما را توانمند میکنند. این توهم مرگباریست و با برنامه مالی شخصی صحیح، ملایم تر شده و تضمین بیشتری برای تحقق خواسته های نهایی به وجود می آورد.

به طور منظم برنامه مالی صحیح تان را بازبینی کنید تا شایستگی های آن را بر اساس شرایط در حال متغییر زندگی خود بررسی کنید. همانطور که می دانید شناسایی نقاط قوت و ضعف در کسب و کار و برنامه مالی ،مشکلات را تقلیل میدهد.
4. به یاد داشته باشید که پول نمی تواند موجب شادی شود.
ثروت افراطی هرگز هدف شخصی محسوب نمیشود. همانطور که ارسطو به طرز هوشمندانه به ما آموخت، که خوشبختی باید هدف شخصی مان باشد که با فضایل اخلاقی و فکری بدست بیابد.و نتیجه تعادل مناسب آزادی، قدرت، احترام، تحسین، دوستان، عقل و پول است. پول صرفا بخشی ازتحقق انسانیت است، که به اهمیت آن تاکید شده، زیرا با داشتن پول کافی میتوانیم بسیار خیرخواه باشیم.
صدقه های شخصی برای ادامه زندگی اهمیت حیاتی دارد. ما باید نگه دارنده ثروت برادرانی باشیم که هیچ دلیلی برای بخشش ندارند. علاوه بر این، داشتن ثروت کافی به ما امکان می دهد تا روی بر حل مسائل بزرگتر اجتماعی و نه فقط مشکلات شخصی خود متمرکز کنیم. زندگی با انسان دوستی به تکامل خودمان کمک می کند.
پول نمی تواند موجب همه انواع شادی انسان بشود. افرادی به چند شیوه مختلف گفته اند: با پول می توان تخت خرید، اما خواب را نه؛ با پول می توان کتاب خرید اما مغز را نه؛ با پول می توان همراهانی خرید اما دوستان را نه
5. درزندگی هدف داشته باشید
حتما هنگام شروع کسب و کار کوچک ، هدف داشته باشید. این هدف عواملی که در ورای حرکت و تصمیم شما هستند را پیش می برد. و معتقدم که این تمرکز و شدت باید در تمام جنبه های زندگی شما وجود داشته باشد..
من به زندگی هدفمند اعتقاد دارم زیرا به این صورت دیگر نقش قربانی یا نقش قهرمان یا انسان شرور را نخواهید داشت. زندگی هدفمند موجب میشود که ریسک کامل و مسئولیت کامل هر تصمیم و هر نتیجه را به عهده بگیرید.. زندگی تصادفی درست عکس زندگی هدفمند است.
این فلسفه زندگی افراد را آماده می کند تا برای شروع کسب و کار کوچک ذهنیت مناسبی داشته و شغل های جسورانه و هیجان انگیز را دنبال کنند. این فلسفه ، برای حل وفصل موفقیت آمیز همه موانع، حتی یک بحران پزشکی، به شما قدرت میدهد. من هرگز کسی را ندیده ام که بدون زندگی هدفمند در حرفه انتخابی اش موفق بوده باشد ..
زندگی تصادفی پر از اضطراب بوده و تمرکزی در آن وجود ندارد.. زندگی های هدفمند حساب شده اند و زمانی که همه چیز طبق برنامه پیش نمیرود، دنبال قربانی نیستند. کارآفرینان و رهبران حرفه ای کسب و کار زندگی هدفمند را انتخاب کردند.. زندگی هدفمند، پایه زندگی مملو از اعتماد به نفس و خوش بینی است.
هنگامی که در زندگی با چالشی بزرگ روبرو هستید، ممکن است فکر کنید که ازبین رفتن کسب و کار کوچک و رفاه مالی اجتناب ناپذیر است. من اینجا هستم که بگویم که با برنامه ریزی دقیق و زندگی هدفمند، کسب و کار باقی مانده و حتی رشد میکند حتی اگر که زندگی موانعی سر راه بگذارد.

لیست دوره های کسب و کار