اصول تغذیه

اصول پایه تغذیه

اصول تغذیه برای داشتن شیوه زندگی سالم چالش برانگیز و کمی ترسناک به نظر میرسد. اما در واقع اینطور نیست و اگر هر فردی اصولی خاص را رعایت کند، زندگی سالم تر وبهتری خواهد داشت. این اصول شامل:

  • هرروز ، صبحانه کامل بخورید: خوردن صبحانه کامل، سیستم متابولیسم بدن را تقویت میکند؛ به عنوان مثال میتوانید نان تست سبوس دار، یک فنجان قهوه ، تخم مرغ آپز و مقداری میوه تازه را امتحان کنید.
  • تعداد وعده های غذایی تان را افزایش دهید: میدانم که تعداد وعده غذایی باید سه بار در روز باشد اما خوردن 5 تا 6وعده کوچک در روز به تقویت متابولیسم کمک میکند.
  • انجام فعالیت های مختصر هم مفید است: ممکن است در بین انجام فعالیتهای روزانه، فرصت کافی برای ورزش نداشته باشید؛ به جای آن میتوانید از پله ها به چای آسانسور و پیاده روی شبانگاهی با کودکانتان بهره ببرید.
  • آب بنوشید: حتی هنگامی که تشنه نیستید هم آب بنوشید و آنرا به زمان تشنگی محدود نکنید زیرا آب بدن از بین میرود.
  • نهارتان را خودتان آماده کنید: تا جایی که میتواند از رستورانهای فست فود دوری کرده و غذایتان را خودتان آماده کنید.
  • با غذای تان، میو ه وسبزیجات بخورید: میو ه وسبزیجات ، همه آنتی اکسیدانت ها، ویتامین ها و مواد معدنی طبیعی ای را در اختیار شما میگذارند که برای پوست و مو تا متابولیسم مفید هستند.
  • غذاهای فرآوری شده نخورید: غذا های فرآوری شده برای بدن تان سم هستند. و باید از غلات و محصولات تازه بدون چربی ترانس و کربوهیدرات استفاده کنید.
اصول تغذیه
اصول تغذیه

NEP چیست؟

NEP یا برنامه آموزش تغذیه، به خانواده ها کمک میکند تا با بودجه محدود ، غذاهای سالم انتخاب کنند؛ برنامه آموزش تغذیه این امکان را ایجاد میکند تا با کسب دانش ، مهارت و تغییر رفتارهای ضروری برای بهبود سلامتی، شیوه زندگی ای انتخاب کنیم که به لحاظ فیزیکی فعال است. علاوه بر این، NEP در سیاست ،استراتژی های سیستم و محیط زیستی (PSE) مشارکت دارد. این استراتژی ها عبارتند از سلامتی مدرسه، باغ های اجتماعی و مدرسه، سالن غذا خوری سالم و مرکز سلامت کودکان. علاوه بر مشارکت اجتماعی ، NEP برای بهبود سلامتی ساکنان ایالت نبراسکا نیزاقداماتی انجام میدهد.

مدارک رشته اصول تغذیه:

این رشته دارای مقاطع دیپلم، کارشناسی(BSc) و کارشناسی ارشد(MSc) و دکتراست.

دوره های آموزش تغذیه:

شامل علم مواد غذایی ،میکروبیولوژی، رژیم غذایی ، علم شیمی، بیوشیمی ،مراقبتهای تغذیه بالینی و آناتومی است.

 

لیست دوره های تغذیه