• خانه
  • ورزش
  • اهمیت ورزش و تندرستی برای مدیران و کارآفرینان
اهمیت سلامتی در محل کار

اهمیت ورزش و تندرستی برای مدیران و کارآفرینان


ورزش و تندرستی بر روی جنبه‌های مختلف زندگی انسان تأثیر می‌گذارد. اگر مدیر یک شرکت هستید و یا به تازگی کسب‌وکاری را راه‌اندازی کرده‌اید، بهتر است علاوه بر فعالیت اختصاصی خود به فکر ورزش و تندرستی هم باشید.

کارآفرینان بزرگ و مدیران باید حتماً در کنار کار خود تایمی را برای ورزش اختصاص دهند چون بی‌توجهی به تندرستی اغلب به ضرر مدیران و کارآفرینان است. شاید در گذشته بیشتر کارآفرینان ورزش را فعالیتی وقت‌گیر و اضافه می‌دانستند اما امروزه اهمیت این موضوع در بین کارآفرینان موفق دوچندان شده است. دکتر ماکان آریا پارسا کارآفرین موفقی است که در کنار بها دادن به کار به ورزش و تندرستی هم نگاه ویژه‌ای دارد. ازاین‌رو این مقوله هیچ خللی در موفقیت  این کارآفرین موفق وارد نکرده است.

اهمیت سلامتی کارافرینان

ورزش و تندرستی راهی برای مدیریت بهتر زمان برای کارآفرینان و مدیران

مدیریت بهتر زمان برای کارآفرینان و مدیران یک مسئله حیاتی است. می‌توانید با اختصاص دادن بخشی از تایم روزانه‌تان به ورزش، به تندرستی خود کمک کنید. درواقع ورزش و تندرستی در شما باعث ایجاد نظم می‌شود و شما می‌توانید به‌راحتی به تمام برنامه‌ها و کارهای خود در زمان تعیین شده برسید.

شاید تصور شما این باشد که ورزش کردن باعث عقب ماندن از کارتان می‌شود؛ درحالی‌که یک کارآفرین موفق باید برای برقراری تعادل در سایر حوزه‌های زندگی مانند حوزه اجتماعی، کاری و شخصی باید ورزش را در برنامه روزانه خود بگنجاند.

اهمیت ورزش و تندرستی برای کارآفرینان و مدیران زمانی درک می‌شود که اثرات مثبت آن را در موفقیت و توسعه ببینند. پس با دو روز ورزش منتظر بازخوردهای هیجان‌انگیز نباشید به‌مرورزمان و با ورزش مرتب، در کسب‌وکار خود شاهد تأثیرات مثبتی خواهید بود که برای جلب رضایت شما مؤثر است.

ایجاد شبکه قوی با ورزش و تندرستی

ورزش و تندرستی همیشه راهی بوده که باعث تقویت ارتباطات شده است. کارآفرینان و مدیران همیشه برای پیشبرد اهداف خود با بزرگان صنعت خود مشورت می‌کنند و نشست‌وبرخاست‌های زیاد در حوزه کاری باعث شناخت مشتریان اصلی و رقیبان خواهد شد.

زمانی که مدیران و کارآفرینان با اعضای شبکه خود وارد جلسات ورزشی می‌شوند، ارتباط قوی‌تر و خودمانی‌تر با هم خواهند داشت و می‌توانند از فرم رسمی خارج شوند و تعاملات خود را بیشتر کنند. در ورزش‌های گروهی این مزیت بیشتر تقویت می‌شود و سطح صمیمیت افراد یک مجموعه قوی‌تر می‌شود.

آیا ورزش و تندرستی تأثیرات مثبتی روی جسم و روح کارآفرینان و مدیران می‌گذارد؟

خستگی زیاد ناشی از کار برای کارآفرینان و مدیران باعث می‌شود که انرژِی زیادی از آن‌ها گرفته شود  و همین انرژی ازدست‌رفته باعث خستگی روح و جسم آن‌ها می‌شود. چطور است که برنامه ورزش و تندرستی متناسب با سن و سلیقهٔ خود را در برنامه کاری خود قرار دهید. کاری که دکتر ماکان آریا پارسا به تمام کارآفرینان موفق توصیه می‌کند.

شما با ورزش نه تنها به  فرم بدن و تندرستی کمک می‌کند. بلکه می‌توانید مغز خود را تقویت کرده و همین تقویت کردن مغز باعث نوآوری و خلاقیت بیشتر می‌شود.

Aj Agrawal که یک بازاریاب و کارآفرین موفق است در مورد ورزش نکات مثبت و تقویت بخش زیادی را بیان کرده است. در یکی از گفته‌های خود اهمیت ورزش برای کارآفرینان و مدیران را این‌گونه بیان کرده است.

«قبل از اینکه ورزش را به‌طور روتین انجام دهم، خیلی زود خسته می‌شدم و همیشه در آخر روز انرژی‌ام را از دست می‌دادم. دیرتر به خواب می‌رفتم و فردای آن شب را با خستگی آغاز می‌کردم؛ اما ورزش روزانه بر چرخه خواب من اثر مثبتی گذاشته در نتیجه روزها به خوبی به کار می‌پردازم.»

مدیریت بهتر رقابت و رؤیایی با مشکلات با ورزش و تندرستی چقدر مؤثر است؟

ورزش و تندرستی برای یک کارآفرین و یک مدیر توانایی رؤیایی با سختی و مشکلات را در او بهتر کند و جسم و ذهن فرد را برای حل مشکلات آماده کند. ورزش کردن  روزانه یک مدیر و یک کارآفرین می‌تواند شخصیت او را بهتر کند و اثرات مثبتی بر رویان داشته باشد.

رقابت و شناخت رقبا یک اصل اساسی در همهٔ کسب‌وکارها است. یک کارآفرین موفق و یا یک مدیر خبره تلاش می‌کند تا رقیبان خود را بشناسد و یک رقابت سالم را پیش ببرد. تمام کارآفرینان موفق در دنیا به اهمیت داشتن ذهن رقابت‌طلب پی برده‌اند.

اما ذهن رقابت‌طلب به‌خودی‌خود به وجود نمی‌آید. درست است که تمام فاکتورها باید دست‌به‌دست هم دهند تا بتوان به توسعه  و موفقیت رسید. ورزش و تندرستی یکی از این فاکتورها است که با تقویت ذهن باعث افزایش تمرکز شما بر روی کار می‌شود و شما به‌راحتی می‌توانید در زمان‌های مشخص به کارهای خود بپردازید.

آیا ورزش در موفقیت مدیران و کارآفرینان دخیل است؟

حرف‌های کلیشه‌ای و قدیمی در مورد ورزش و تندرستی  را کنار بگذارید. تلاش مداوم و مستمر بدون هیچ وقفه‌ای برای موفقیت کسب‌وکار همیشه نتیجهٔ مثبتی نخواهد داشت. امروزه کارآفرینان و مدیران موفق توصیه می‌کنند برای موفقیت کسب‌وکار، در زمان خود و با آمادگی بهتر ذهن باید وارد عمل شد. در کنار کار، سلامت نقش ارزنده‌ای دارد چون با یک تن مریض و یک ذهن خسته هیچ‌وقت نمی‌توان جوابگوی حجم بالای کار بود، پس به خود فرصت سالم زیستن بدهید.

اهمیت رزش از نظر دکتر ماکان آریا پارسا

با ورزش و تندرستی کارآفرینان می‌توانند خلاقیت و نوآوری در خود تقویت کنند، برنامه‌ریزی، پشتکار و تلاش بیشتری داشته باشند و برای باورهای خود انگیزه و شوق لازم را داشته باشند.  موفقیت زمانی حاصل می‌شود که تمام این‌ها در یک خط به دنبال هم حاصل شوند.

تمام کسب‌وکارهایی که توسط دکتر ماکان آریا پارسا راه‌اندازی شده‌اند همگی برای بالا بردن جایگاه خود برای ورزش و تندرستی اهمیت ویژه‌ای اختصاص می‌دهند. این کارآفرین موفق ورزش را یکی از مهم‌ترین فاکتورهای لازم برای رسیدن به جایگاه برتر می‌داند.

اثرات ورزش بر افزایش بهره‌وری کارآفرینان و مدیران

اهمیت ورزش و تندرستی برای مدیران و کارآفرینان یک مجموعه، در افزایش بهره‌وری است. هر کارآفرینی تلاش می‌کند تا ترفندها و دستورالعمل‌هایی را برای افزایش بهره‌وری به کار بگیرد. یک کارآفرین بزرگ هیچ‌وقت در یک نقطه ثابت نمی‌ماند و همواره در فکر تلاش و پیشرفت است. برای این تلاش و پیشرفت باید به تندرستی هم اهمیت دهد.

مدیرانی که به دنبال پیشرفت و ترقی هستند ممکن است هرروز وضعیت سخت‌تری نسبت به روز قبل داشته باشند؛ اما فعالیت جسمانی می‌تواند آمادگی روزهای سخت را در آن‌ها ایجاد کند. به‌احتمال‌زیاد برای  بهره‌وری، توسعه و پیشرفت راهی طول و دراز پیش روی کارآفرینان است اما موفقیت چیزی نیست که یک شبه حاصل شود با حفظ تندرستی و سلامت خود در این  جاده قدم بگذارید تا بتوانید بعد از رسیدن به اهدافتان لذت موفقیت را به سلامتی بچشید.

سخن پایانی

تمام کارآفرینان و مدیران موفق در دنیا به ورزش و تندرستی بهای ویژه‌ای داده‌اند. همیشه بخشی از برنامه‌های این کارآفرینان به ورزش اختصاص داده شده است. کسب‌وکار موفق نیاز به سلامت جسم و روح دارد با تقویت این دو بخش می‌توانید امیدوار باشید که در راه درست قدم گذاشته‌اید و می‌توانید ایده‌های خلاقانه را مطرح و اجرا کنید.

دکتر ماکان آریا پارسا با گنجاندن ورزش و سلامتی در کارآفرینی نقش مهمی در این حوزه داشته است و کارآفرینان را ملزم کرده که در کنار فعالیت مستمر بخشی از تایم روزانه خود را به ورزش اختصاص دهند.