فتوشاپ

شناخت فتوشاپ و دوره های آموزشی فتوشاپ

حرفه فتوشاپ به طور کلی به معنای کارگاه عکس یک پردازشگر گرافیکی است که به دست سازمان ادوبی ارتقاء گرفته و برای بوجود اوردن ، تغییرات ترکیب عکسها ، ویرایش ، ترمیم عکس‌ها و نگاره‌ها کار برد دارد . این برنامه ( فتوشاپ ) از دسته برنامه های نرم افزار که (Imaqe Editor) است ، به مفهومی که به کمک این برنامه قابلیت بر روی تصاویر ها و ویرایش انها داشت وحتی تصاویری می توان با کمک این نرم افزار تصاویری را خلق کرد .
اغلب افرادی که دوره آموزشی Photoshop را گذارنده اند و به کار با نرم افزار گرافیک کامپیوتری مشغولند و کار می کنند ، شدیدا به ان وابسته هستند .اخذ مدرک فتوشاپ می تواند تسهیل کننده شیوه صحیح کار با این نرم افزار گرافیکی و بهره بری هرچه بهتر از امکانات این نرم افزار باشد. کاربرد برنامه Photoshop کارایی برای تمامی افرادی است که درحرفه کامپیوتر با گرافیک ثابت و حتی متحرک مشغول کارند . برای برداشتن اولین قدم در راه آموختن Photoshop بهتر است که از آموزش فتوشاپ به زبان ساده شروع کرد و به مرور با کسب توانایی اولیه به آموزش فتوشاپ پیشرفته پرداخت.

فتوشاپ
فتوشاپ

گرافیست ها، منتشر کنندگان کتابها و طراح کنندگان نرم افزارها مجلات، عکاس ها ، دفترهای های تبلیعاتی، طراح کنندگان وب سایت، چاپ خانه ها ، نقاشان هنری، ، سازندگان بازی ها انیمیشن و …. شدیدا به این نرم افزاراحتیاج دارند. برنامه فتوشاپ درزمان کنونی تکنولوژی در اصل یک نرم افزار به شمار نمی رود بلکه یک صنعت به حساب می آید. نرم افزار (Adobe Photoshop) از محبوب ترین برنامه ها جهت ایجاد و ترمیم سازی و اصلاحات است و همینطور ازمحصولات پدیده های با ارزش شرکت ( Adobe ) است.
با وجود این نرم افزار کاربران می توانند تصاویر خود را به سهولت ترمیم سازی ، برش و تغییرات ابعاد بدهند . این نرم افزار بیش تر در بین طراحان گرافیکی حرفه ای و عکاسان محبوبیت بیشتری دارد . برنامه فتوشاپ نه تنها برای ویرایش و اصلاحات عکس ها و پرینت طراحی ها ، بلکه به طور شگفتی برای ایجاد عکس مخصوص وب نیز مورد استفاده است. حرفه فتوشاپ همین طورمرتبط قوی با ما بقی نرم افزار های Adobe برای ایجاد ساخت انیمیشن و ویرایش ان ها و CD های آموزشی برنامه دارد .
در صورتی که افراد گرافیست خواستار گسترش توانایی های گرافیکی خود باشند میتوانند پس از گذراندن دوره های فوتوشاپ و کسب تخصص حرفه ای در آن به آموختن محصولات گرافیکی دیگر شرکت ادوبی همچون Adobe Illustrator و Adobe InDesign بپردازند و حیطه کاری خود را توسعه دهند.

ثبت نام دوره آموزش نرم افزار پردازشگر گرافیکی فتوشاپ (Photoshop CS6, CC)