طب سوزنی

طب سوزنی

طب سوزنی ، نوعی طب جایگزین است که در آن سوزن های نازکی به بدن وارد میشوند که جزء اصلی طب سنتی چینی (TCM) هستند. تئوری و روش های TCM بر اساس دانش علمی نبوده و طب سوزنی ، شبه علم است .طیف متنوعی از تئوری های طب سوزنی با فلسفه های مختلف وجود دارد و تکنیک ها ی آن با توجه به کشورها، متفاوت است. روش مورد استفاده در TCM بیشتر در ایالات متحده رایج بوده و برای تسکین درد استفاده می شود. علاوه بر این، طب سوزنی به طور کلی در ترکیب با سایر روش های درمان مورد استفاده قرار می گیرد.
رشته طب سنتی ، برنامه ای ست که افراد را برای تمرین مستقل حرفه ای طب سوزنی آماده می کند. این رشته، بر اساس تشخیص نبض، انتخاب نقاط طب سوزنی و قرار دادن سوزن، و همچنین گیاهان و سایر روش های آسیایی است. علاوه بر این، دستور العمل های علوم پایه پزشکی غربی، فلسفه آسیا، آناتومی و فیزیولوژی پزشکی چین، گیاهان چینی، تکنیک های تشخیصی، مشاهده و ارتباطات بیمار، نکات طب سوزنی و انتخاب نقطه، تکنیک های طب سوزنی، درمان طب سوزنی، بیماری، مدیریت درد، مدیریت تمرین و حرفه ای استانداردها و اخلاق را در بر میگیرد.

طب سوزنی
طب سوزنی

دانشجویانی که به ثبت نام در برنامه آموزشی طب سوزنی علاقمند هستند، باید درزمینه های پزشکی، زیست شناسی، روانشناسی و یا نوروبیولوژی اطلاعات خوبی داشته باشند.از آنجا که دانشجویان در دوره های کارآموزی بالینی نیزشرکت می کنند، الزامات دیگری مانند تستهای هپاتیت B و سل ریوی و گواهینامه CPR.نیز ضروری هستند. کاندیدای ایده آل برای برنامه آموزشی طب سوزنی باید مشاهدات عالی، ارتباطات و مهارت های حرکتی خوبی را نشان داده وحس همدردی و دلسوزی برای دیگران داشته باشند.
دوره های مورد نیاز و انتخابی و موجود برای طب سوزنی و طب شرقی ،در بین موسسات به طور قابل توجهی متفاوت است. این دورها شامل زیست شناسی ،مطالعات بین رشته ای، تغذیه فیزیک ، روانشناسی، اصول و پایه طب سنتی چینی، گیاه شناسی طب سنتی چینی، تئوری طب سنتی، آناتومی، تاریخچه طب سنتی چینی و زبان چینی و اصطلاح شناسی آن است.
مدارک طب سنتی شامل دیپلم، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا هستند.

لیست دوره های طب سوزنی