وظیفه تور لیدر

وظیفه تور لیدر چیست

وظیفه تور لیدر چیست؟

از وظایف اصلی تورلیدر اجرای به موقع برنامه ها و هماهنگ کردن اعضای تور می باشد. در واقع همه وظایف یک تور اعم از سرپرستی تور، راهنمایی تور ، طراحی و تنظیم برنامه ها، تهیه غذای اعضای تور و … بر عهده تورلیدر می باشد. برای کسانی که در تور گردشگری شرکت می کنند (به خصوص گردشگران خارجی ) اجرای به موقع برنامه ها با زمان مناسب از نکات بسیار مهم می باشد. یک تور لیدر باید دارای استعداد ، تخصص تجربی و دانش علمی و البته مدرک تورلیدری برای تورگردانی حرفه ای باشد.

تور لیدری چیست؟

سفر یکی از لذت بخش‌ترین سرگرمی‌های امروز در جهان به شمار می رود. با افزایش حجم مسافرت ها و گردشگری در داخل و یا خارج از کشور افرادی به تورلیدری مشغول شدند. این افراد به دلیل داشتن تجربه سفرهای متعدد و آشنایی با راه ها و راه حل های مقابله با مشکلات سفر به انجام تور گردانی مشغول شدند. در واقع تور لیدر به فردی گفته می شود که وظیفه رهبری و مدیریت گروه گردشگری را بر عهده می گیرد.

وظیفه تور لیدر
وظیفه تور لیدر

چگونه یک تور لیدر حرفه ای شویم ؟

افرادی هستند که به کار تور لیدی علاقه زیادی دارند اما دانش و تجربه این کار را ندارند. امروزه در سراسر کشور افراد می توانند در دوره آموزش تور لیدری حرفه ای در آموزشگاه های مجازی شرکت کنند و پس از گذراندن دوره ها و دریافت مدرک بین المللی تور لیدری در سراسر کشور به کار تورلیدی مشغول شوند.

برخی براین باورندکه کار تور لیدری نیازی به داشتن کارت و مدرک تور لیدری نداشته و بدون داشتن کارت می توانند به فعالیت بپردازند. اما باید توجه داشته باشید که بدون داشتن کارت تور لیدی و مدرک شما در هیچ آژانسی نمی توانید مشغول به کار شوید. اولین سوالی که هر آزانس از شما خواهد پرسید؛ داشتن یا نداشتن کارت تور لیدری است. پس علاقه مندان قبل از شروع به کار در دوره های آموزشی تور لیدری شرکت کرده و مدرک مربوطه را دریافت نمایند.

ثبت نام دوره آموزشی تور لیدری