اصول مشاوره حقوقی

اصول مشاوره حقوقی

اصول مشاوره حقوقی

در مواردی از حیطهٔ کارشناسان حقوقی سازمان‌ها فراتر رفته و نیازمند سطح تخصص بالاتر و دسترسی مقامات بالاتر است. در این دسته از موارد اصول مشاوره حقوقی زیر نظر مشاوران حقوقی و وکلای دادگستری صورت می‌پذیرد. از جملهٔ‌ این موارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• اصول مشاوره حقوقی درباره مسائل حقوقی اشخاص حقوقی و شرکت‌ها :
با توجه به گستردگی و پیچیدگی مسائل، اشخاص حقوقی و شرکت‌ها نیاز دارند که دربارهٔ مشکلاتی چون مسائل مربوط به عقد قرارداد و کلیهٔ مسائل و موضوات حقوقی با مشاور حقوقی یا وکیل دادگستری به صورت دائم و پیوست در ارتباط باشند.
• اصول مشاوره حقوقی درباره چگونگی تنظیم مواردی چون لایحه و دادخواست:
از آن‌جایی که برای اقدام به رفع‌ورجوع مشکلات حقوقی در بسیاری موارد نیاز به تنظیم لایحه و دادخواست می‌باشد و تنظیم صحیح این‌موارد پایه و مبنای اساسی اقامهٔ دعوی موثر می‌باشد، اشخاص باید برای تنظیم صحیح این‌ها به وکلا و مشاوران مراجعه نمایند.

اصول مشاوره حقوقی
اصول مشاوره حقوقی

اصول مشاوره حقوقی درباره چگونگی دسترسی به پرونده:
به‌منظور اطلاع از روند و چگونگی پیش رفتن سیر پرونده نیاز به دسترسی و مطالعهٔ پرونده در دادگاه می‌باشد که با اعطای وکالت به وکیل و یا مشاور حقوقی می‌توان در جریان امور پرونده قرار گرفت. • مشاورهٔ حقوقی دربارهٔ تنظیم و عقد قرارداد:
در هنگام نیاز به انجام معاملات و عقد قرارداد نیاز به رعایت و دقت به بسیاری از موارد ضروری است که جهت اطلاع صحیح از آن‌ها نیز بهتر است از مشاورهٔ وکیل یا مشاورحقوقی بهره برده شود. • عدم توان مالی در پرداخت هزینه‌های وکیل دادگستری:
در صورتی که افراد استطاعت مالی لازم برای اخذ وکیل را نداشته باشند، می‌توانند با صرف هزینهٔ کمتر پیگیری و مشورت در امورد پرونده را به مشاورین حقوقی بسپارند.
• نیاز به اصول مشاوره حقوقی به دلیل سئوالات حقوقی و آگاهی از موضوعات حقوقی :
با توجه به اینکه موضوعات حقوقی و مشکلات حقوقی تنوعی فراوان دارند و از پیچیدگی خاصی برخوردارند، برای اطلاع از روند عمل در حوزه مسائل حقوقی/کیفری مستلزم مراجعه و درخواست راهنمایی و مطرح نمودن تمامی ابهامات با متخصصین این حوزه می‌باشد.
لازم به ذکر است که تمامی موارد یاد شده در بالا فقط نمونه‌هایی از  مواردی است که می‌تواند در هنگام نیازمندی به مشاورهٔ حقوقی پیرامون آن‌ها به مشاوران حقوق و وکلا مراجعه کرد و زمینهٔ فعالیت این دست از متخصصین بسیار فراتر از موارد فوق می‌باشد.

ثبت نام دوره MBA مرکز مشاوره حقوقی و وکالت