عکاسی صنعتی

علم عکاسی صنعتی ؟

علم عکاسی صنعتی ؟

عکاسی صنعتی یک ابزار مهم بازاریابی ست .درعکاسی صنعتی تلاش تیم عکاسان بر این است که بهترین زاویه را جستجو کند و با انتخاب بهترین کادر بیشترین فضاو هر انجه که درصنایع وجود دارد را به نمایش بگذارد . در عکاسی صنعتی از تجهیزات و ابزار پیچیده تری و امکانات بالاتر و با حساسیت بیشتری استفاده می شود , این شاخه از عکاسی چون در محیط های باز معمولا انجام میشود , انواع نورهای محیطی با کار شما در گیر خواهد شد , پس انتخاب نور حساس تر وبا دقت بیشتری برای کیفیت بالاتر انجام خواهد شد . این صنعت عکاسی صنعتی برای معرفی و ثبت کالا ها و تولیدات کالاهای جدید در کارخانه ها و شرکتها ,صنایع هنر, صنایع خوراکی, صنعت پوشاک ,صنایع خودرو سازی ,ساختمانی و ……

کاربردی ست که وظیفه ی عکاس معرفی کالا به مشتریان با به تصویر کشیدن محصول ها ,از تمام زوایا و ابعاد با دقت و کیفیت بالاست .در این که محیط های صنعتی خیلی ساده تر از محیط های عکاسی است شکی نیست , که این موضوع با سلیقه ی هوشمندانه و حرفه ایی بودن عکاس میتواند به فضاهای صنعتی و محیط های ساده تر جان ببخشد. قابل به ذکر است که این شاخه عکاسی یکی از پر درامد ترین و همینطور دشوارترین شاخه های عکاسی است.

عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی علاوه بر اینکه باید ویژگی های عکاسی تبلیغاتی را داشته باشد باید بتواند بیننده را به شوق برساند.در این رشته از عکاسی، صنعت و کارخانه و ماشین ها و فرآورده های صنعتی موضوع عکاسی صنعتی است. مفهوم عکاسی صنعتی، عکسبرداری از تجهیزات، محصولات، ماشین آلات و گاهی اوقات کارگران و مقامات شرکت است. با این حال اغلب اوقات موضوع اصلی ماشین آلات و تجهیزات بزرگ مانند ترانسفورماتور، ترمینال گاز یا سد آب است. می توان گفت industrial photo یک زبان قابل فهم برای افراد در سنین مختلف است.عکاسی صنعتی در کارخانه، به علت فضای گسترده و منابع نوری گوناگون و فرآورده ها و اشیایی با درخشش های متفاوت، کاری ظریف و دقیق است.نورهای مختلف هر یک از نظر حرارت نوری متفاوت است و طبعا رنگ آنها هم متفاوت خواهد بود.نا دیده گرفتن این گوناگونی و عدم کنترل عکاسی بر اوضاع، بر کیفیت عکس؛ در عکاسی صنعتی اثر خواهد گذاشت.نخستین گام در عکاسی حرفه ای صنعتی از یک کارخانه، بازدید از آن و شنیدن توضیحات مدیر فنی است.چه بسا آنچه در نظر اول به چشم ما جذاب می آید و فکر می کنیم حتما باید در عکس صنعتی نمایش داده شود، از نظر صاحب کار زائد و مضر باشد. و منابع نور طبیعی و مصنوعی را شناسایی و کنترل نمود.مثلا اگر پنجره ها در مقابل دوربین قرار گرفته و تصویر ضد نور (سیاه) می شود، در صورت امکان باید آن را پوشاند؛ یا عکاسی را به شب موکول کرد.عکاسی صنعتی (industrial photo) : می توان گفت یکی از اصلی ترین رقابت در دنیای صنعت و تجارت، عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی می باشد. با رشد و توسعه جامعه و ورود به دنیای مجازی در زندگی افراد جامعه گرایش افراد به عکاسی صنعتی افزایش داده شده و رو به رشد است.

ثبت نام دوره آشنایی با عكاسی صنعتی و تبلیغاتی شاخه جواهرات و اشیای درخشنده