آموزش پیرایش مردانه

آموزش پیرایش مردانه

آموزش پیرایش مردانه

پیرایش و آرایش ، حرفه وهنری است که باعث زیبا تر و اراسته تر شدن ظاهر افراد می شود . معنای آرایش (اضافه کردن) و معنای (پیرایش) کم کردن است ، که آرایش ر برای بانوان انجام می شود و پیرایش کردن برای آقایان .

معرفی شغل آرایشگر

ظاهر هرانسانی نمایانگر شخصیت ان است که این موضوع در روابط اجتماعی نیز حائز اهمیت است. در عصر ما حرفه ای عمل کردن در این کار نشان دهنده ی علم ان فرد و خاص بودن اصول کاراست.

یکی ازعوامل مهم برای شروع این حرفه شخصیت شناسی است که ایا شخصی ات و روابط شما با این کار مطابقت دارد یا نه ,عوامل متعددی مثل ویژگی های شخصیتی، علاقه ها، شرایط خانواده ارزش ها، مهارت ها، شرایط جامعه و … برای هر فرد حائز اهمیت است .اگر به کارارایشگری علاقه ای داشتید و ازمراوده ومعاشرت با افراد مختلف مشکلی ندارید، این شغل می تواند برای شما لذت بخش باشد . این شغل نیازی به تحصیلات دانشگاهی ندارد اما از حرفه زیادی باید برخوردار بود . این حرفه به صورت تمام وقت بوده و باید در بعضی از روز های سال انرژی بیشتری صرف کنید مثلا (اعیاد , تعطیلات)

آموزش پیرایش مردانه
آموزش پیرایش مردانه

سطوح آموزش پیرایش مردانه

در این مرحله, حرفه آرایش گر قابل اهمیت بوده که با تجربه ای که دارد بتواند با تشخیص فرم صورت از ,گوشتی بودن،گرد بودن صورت ,جنس مو، استخوانی بودن , اندازه گردن، شکل و فرم سر و سایرعوامل را در نظر گرفته و بعد مو را اصلاح کند .متاسفانه درفرهنگ ما این شغل معمولا به صورت حرفه ای نیست ، حق تصمیم گیری به دست مشتری ست که دستورمی دهد چه مدل مویی داشته باشد .

برای مجرب شدن در این حرفه می توانید دوره های فنی و حرفه ای لازم را گذرانده و برای مهارت عملی در کنار یک آرایشگر حرفه ای مشغول به کار شوید. برای این شغل باید قابلیت مهارت های ارتباطی خوبی داشته باشید و با احترام به مشتریان خدمات ارائه دهید. باید استعداد داشته باشید و از پی گیری کردن اخرین مدل ها و مدها و روش ها غافل نشوید. می توان گفت ارایشگری یکی از شادترین شغل های دنیا است.

یکی از عوامل منفی این شغل این است که در بلند مدت کار کردن این حرفه دچار مشکلاتی شبیه به کمردرد, گردن درد و پا درد می شود. شما می توانید مدرک این کار را به صورت آموزش حرفه ای و پس از گذراندن در رشته های آرایش و پیرایش ، وترمیم سازی موی مردانه شوید. در صورت علاقه مندی می توانید در رشته های پیرایش و مراقبت و زیبایی مو و پوست که خوشبختانه در دانشگاه جامع علمی کاربردی راه اندازی شده است ، ادامه و سطح کار خود را بالا ببرید .

همچنین می توانید در سطوح ۳ تا ۴ ماهه در سازمان های آموزشگاهی فنی و حرفه ای ثبت نام کرده و پس ازموفقیت در آزمون وزارت کار، مدرک معتبر بین المللی فنی و حرفه ای دریافت کنید.

ثبت نام آموزش پیرایش مردانه