فیلم نامه نویسی

فیلم نامه نویسی چیست ؟

فیلم نامه نویسی یا سناریو نویسی ، عمل نوشتن فیلمنامه یا سناریو برای رسانه های جمعی ست. فیلم نامه نویسی به تحصیلات خاصی نیاز ندارد اما فیلم نامه نویس باید دارای توانایی داستان گویی یا تصویرسازی خوب، مستعد، سخت کوش و البته کمی خوش شانس باشد . با این حال، وارد شدن به این حرفه مستلزم سالها آزمون و خطا و شکست واصرارو استقامت برای برای دستیبابی به هدف است. آنچه که فیلم نامه نویس حرفه ای را از آماتور متمایز میکند این ست که فیلم نامه نویس حرفه ای از طریق موسسات استعداد یابی معرفی شده و رایگان کار نمیکند در حالی که به فیلم نامه نویس آماتور دست مزدی داده نمیشود. فیام نامه نویس ها، افراد با استعدادی هستند که شخصیت ها را خلق کرده و برای آنها دیالوگ مینویسند و اکثرا در یکی از ژانرها تخصص دارند.

فیلم نامه نویسی
فیلم نامه نویسی

دوره های فیلمنامه نویسی به علاقمندان آموزش میدهد که برای نوشتن فیلم نامه چطور ژانرها را شناسایی کنند، شخصیت های قابل باور بسازند، ، از کجا الهام وایده بگیرند، چطور ایده ها را به درام تبدیل کرده و سپس روی کاغذ بیاورند. از آنجایی که برنامه این دوره توسط کارشناس های واقعی و خبره این فن نوشته میشود، علاقمندان میتوانید اطمینان حاصل کنند که آنها کاملا نسبت به گفته هایشان آگاهی دارند. این دوره شامل تحقیق و ایجاد ایده، برنامه ریزی و توسعه شخصیت نیز هست.
تنها آموزش ضروری برای فیلم نامه نویسی، دیدن فیلم ، خواندن ونوشتن است. گاهی آموزش فیلم نامه نویسی به برگزاری ورک شاپ محدود میشود که به نویسندگان امکان میدهد تا تمام فید بک ها را دریافت کنند. از آنجایی که اکثر فیلم نامه نویس ها به صورت مستقل کار میکنند، تنها روش کسب شهرت برنده شدن جوایز فیلم نامه نویسی ست.
نوع فیلمنامه با توجه به پخش تصویری و چندرسانه ای بودن و اولویت نویسنده متفاوت است اما قطعا فرمت فیلمنامه استاندارد شامل فونت استاندارد، فاصله گذاری و حاشیه ها میشود. مدارک رشته فیلم نامه نویسی ، کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

ثبت نام دوره فیلمنامه نویسی