تور لیدری

تور لیدری

تور لیدری یا راهنمای توریستی شخصی است که به توریست ها و مشتریان خاص در موسسات آموزشی، سایت های مذهبی و تاریخی، موزه ، اطلاعات و تفسیر فرهنگی، تاریخی و معاصرارائه میکند. تور لیدری طیف وسیعی از وظایق را شامل میشود که از جمله آنها میتوان به سازماندهی افراد تور، جستجو برای مناطق زیبا و جالب ، ارتباط با گروه یا نمایندگان آنها برای اطلاع از جزئیات برنامه تور، هماهنگی برای مجوزهای ضروری، در میان گذاشتن تمام جزئیات با گروه تور یا نماینده آن و ارائه دانش تخصصی در زمینه موضوعاتی مانند تاریخ، هنر و علوم، طرح و معماری اشاره کرد.

از آنجایی که متقاضیان رشته تور لیدری با افرادی متفاوتی در ارتباط هستند ، پس باید مهارتها و تجربیات کارآمدی داشته و آنها را تا حد ممکن توسعه دهند. این مهارتها میتوانند روایت کردن ، صحبت در جمع، حل مشکل، زبان خارجی خوب و رهبری و سازماندهی باشند..

تور لیدری
تور لیدری

برنامه های رسمی آموزشی برای تورلیدری وجود دارد که اطلاعات عمیق و دقیقی را در مورد نحوه انجام کار در اختیار میگذارند. برخی از عناوین برنامه های آموزشی حرفه ای تورلیدری شامل اصطلاحات صنعت مسافرت، هماهنگی تورها از طریق اپراتورهای تور، روند صنعت، خلاصه بندی کردن، بارگیری و کنترل بارگیری ، شیوه های فرهنگی، چگونگی تحقیق، در ساعات  فراغت در تور، چه کاری انجام دهیم، برنامه ریزی سفر،رسیدگی به مسافران دشواروآماده سازی رزومه TD است.

 دوره های آموزشی ضروری  برای تور لیدری شامل آموزش مشخصات یک مدیر تور / مدیر،آماده سازی پیش از شروع تور،سخنرانی عمومی ، خوش آمدگویی به  مشتری،ورود و خروج هتل، تمرینات فرهنگی،در نظر گرفتن محیط زیست در تور، گشت های اختیاری ، روانشناسی گروه و اضطرارهای مسافر میشوند.

مدارک لازم برای توری به طور معمول دیپلم دبیرستان یا معادل آن است. علاوه بر این، بسیاری از کارفرمایان نیز آموزش های ضمن کار و برخی مدارس حرفه ای نیز برنامه های گواهینامه کامل ارائه می کنند.

ثبت نام دوره تور لیدری