اشتراک‌گذاری تجربه اقامت

اشتراک‌گذاری تجربه اقامت

اشتراک‌گذاری تجربه اقامت

در هنگام آخرین برخورد و از طریق وب‌سایت می‌توان از میهمانان خود خواست که تجربه‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذارند و یا با ارسال آن‌ها به هتل از تخفیف‌ها و یا سایر خدمات دیگر استفاده کنند.

بازرسی مداوم اتاق‌ها

بازرسی هر روزهٔ اتاق‌ها یکی از امور در راستای بهبود خدمات ارائه شده از سمت هتل به میهمان است. تعویض روزانه و مرتب وسائل اتاق و تغییر چیدمان سبب ایجاد فضایی تمیز و دلچسب برای مشتریان می‌شود.

حذف بوهای ناخوشایند و رعایت بهداشت

اتاق‌ها و راهروی‌های هتل به ویژه در هتل‌های قدیمی‌تر بوی ماندگی و کهنگی می‌گیرند. با تمیزسازی مرتب این مکان‌ها و شست‌وشوی مواد پارچه‌ای و فرش‌ها، بازسازی مجراهای عبور هوا و استفاده از خوش‌بوکننده‌ها می‌توان بوی نامطبوع را از هتل زدود.

اشتراک‌گذاری تجربه اقامت
اشتراک‌گذاری تجربه اقامت

بها دادن به بازاریابی اینترنتی

در دنیای امروز با حجم بالای استفاده از اینترنت و فضاهای مجازی ، روی آوردن به بازارهای اینترنتی روشی کارآمد و موثر در راستای بهبود و برندسازی هتل است. حضور مرتب و فعال با کمک وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی راه مناسبی برای نمایش دادن هتل و خدمات آن است. اطلاع‌رسانی مدام از بسته‌های تخفیفی و امکانات جانبی ارائه شده و… علاوه بر جذب مشتری‌های جدید می‌تواند سبب حفظ مشتری‌های پیشین شود.

اهمیت‌دهی به حرکت در راستای حفظ محیط‌ زیست

علاوه بر همگام‌سازی ساخت ابتدایی و سازه‌های هتل در ابتدای طراحی و پیاد‌ه‌سازی می‌توان با بهبود ساختار فعلی و قدیمی‌تر هتل نیز در راستای این امر مهم حرکت کرد. تجهیز هتل به وسائل برقی و گازی و تمامی دستگاه‌های پرمصرف انرژی دوست‌دار محیط زیست سبب کاهش انرژی مصرفی و قدم نهادن در راه بهینه‌سازی مصرف شده و علاوه بر بر جای گذاشتن وجههٔ مناسب کاهش هزینه‌ها را نیز در پی خواهد داشت.

طراحی و دسته‌بندی اتاق‌های متفاوت

با توجه به اینکه هر مسافر می‌تواند با هدف خاصی به سفر پرداخته باشد، مانند سفر به منظور امور کاری، تفریحی، اقامت کوتاه مدت، بلند مدت و… طراحی اتاق‌ها از رنگ‌بندی تا چیدمان و وسایل موجود در اتاق از اهمیت بالایی در رضایت مشتری برخوردار است. در نظر گرفتن اتاق‌هایی با چیدمان‌ها و فضاهای متفاوت برای رفع نیازهای متفاوت اشخاص مناسب است.

مجهزسازی هتل با امکانات باب روز

قدم برداشتن همگام با تکنولوژی روز در فرآیند جذب مشتری بسیار مهم است. بهره بردن از امکانات اینترنت پرسرعت بی‌سیم، دسترسی به شبکه‌های تلویزیونی و ماهواره‌ای، وجود یخچال مایکروویو و… از ضروریات هر اتاق است.

لیست دوره های هتلداری