آموزش حسابرسی

آموزش حسابرسی

آموزش حسابرسی چیست؟

حسابرسی یکی از راه های بازرسی مالی است که حسابرس پس از رسیدگی به مدارک و اسناد حسابداری یک واحد تجاری نظر خود را درباره وضعیت مالی شرکت و روش حسابداری آن واحد تجاری بیان می کند . در واقع حسابرسی تعیین میکند که آیا وضعیت حسابداری واحد های تجاری بر پایه استاندارد ها و قوانین حاکم بر امور حسابداری هست یا نه .این نکته را می توان هدف حسابرسی تعیین کرد.

حسابرس کیست ؟

حسابرسی با حسابداری شباهت زیادی دارد . بدین طریق که حسابرسان نتیجه امور حسابداری را پس از برسی به هیئت مدیره، بانک و سهام داران اطلاع می دهند. یک حسابرس باید دارای قدرت تحلیل ، محاسبه ، فنون حسابداری و مهم ترین نکته دقت کار باشد. از وظایف اصلی یک حسابرس می توان به نکات زیر اشاره کرد :

  • بررسی حسابهای شرکت به منظور تطبیق آنها با قوانین و مقررات مالی و اطمینان از صحت و درستی آنها
  • جمع آوری و تحلیل آمار و ارقام به منظور کنترل هرچه بیشتر عملیات حسابداران و اطمینان از صحت گزارش های ارائه شده توسط تیم حسابداری
  • شناسایی مشخصات و ویژگی های کسب و کار به منظور شناخت بیشتر شرکت و صنعت مورد فعالیت و در نتیجه افزایش کیفیت کار رسیدگی
  • ارزیابی سیستم های گزارش مالی شرکت به منظور اطمینان از صحت عملکرد آنها
  • ایجاد ارتباط کاری مطلوب با مشتریان به منظور تعامل بهتر با آنها و سهولت در دریافت اطلاعات و گزارشهای مورد نیاز
آموزش حسابرسی
آموزش حسابرسی

وضعیت بازار کار و استخدام حسابرس

فارغ التحصیلان رشته حسابداری می توانند پس از تحصیلات تکمیلی در یک شرکت خصوصی به عنوان حسابرس خارجی و یا به عنوان حسابرس داخلی در شرکت های بزرگ و صنایع مختلف فعالیت کنند.

آموزش حسابرسی

با توجه به بازارکار شغل حسابرسی آموزشگاه های سراسر کشور به تدریس و آموزش حسابرسی به صورت حرفه ای پرداخته اند. علاقه مندان به رشته حسابرسی می توانند پس از ثبت نام در آموزشگاه و شرکت در دوره آموزشی حسابرسی مدرک حسابرسی را در سطح بین المللی دریافت کنند.

لیست دوره های حسابرسی