عکاسی پرتره

عکاسی پرتره و آتلیه چیست ؟

عکاسی پرتره یا پرتره در عکاسی، عکسی از یک فرد یا گروهی از افراد است که شخصیت سوژه با استفاده از نورپردازی مرسوم، پس زمینه ها و نماد های خاص ترسیم میشود. تصویر پرتره می تواند اثر هنری ، بالینی یا بخشی از یک مطالعه پزشکی باشد . اما اغلب، پرتره ها برای موارد خاصی مانند استفاده در وب سایت شخصی برای نمایش در لابی کسب و کار مورد استفاده قرار میگیرند.
برنامه آموزشی عکاسی پرتره برا ی افرادی در نظر گرفته شده که هیچ آموزش رسمی ای در زمینه عکاسی حرفه ای پرتره نداشتند اما به بنا بر اقتضای شغل شان به آن نیاز دارند. این برنامه شامل شناخت اجزای دوربین دیجیتال، تکنیک های جدید عکاسی ،ساختاربندی شات، استفاده از تمام امکانات دوربین، تکنیک های نور حرفه ای، روتوش عکس ها با استفاده از فتوشاپ و استفاده از نور افکن و شیوه های بهبود کیفیت عکس برای چاپ و انتشار در وب است. علاوه بر این به دوربین SLR با قابلیت تنظیم دستی نیاز دارید.

عکاسی پرتره
عکاسی پرتره

در دوره عکاسی پرتره، چگونگی کار کردن با تمام انواع افراد و گروه ها تا کودکان و حیوانات خانگی آموزش داده میشود. عکاسان حرفه ای پرتره، تفاوت های جزئی را توضیح داده و نحوه گرفتن عکس در استودیو یا محل سکونت و نحوه استفاده از ابزاری که برای گرفتن عکسهای الهام بخش نیاز دارید را نشان میدهند. در طول دوره، باید پروژه های عکاسی انجام دهید که بعدا توسط استاد بررسی و ارزیابی می شوند. این دوره میتواند شامل گرفتن عکس دیجیتال، تکنیک های نور، مدیریت شات و تکنیک های پایه عکاسی باشد.
صدور گواهینامه عکاسی پرتر منوط به امتحان دادن مهارتها و داشتن پورت فولیو با 15 عکس حرفه ای ست.
آتلیه، کارگاه خصوصی یا استودیوی هنرمندان حرفه ای هنرهای زیبا یا تزئینی است که در آن استاد اصلی و تعدادی از دستیاران، دانشجویان، و شاگردان در تولید آثار هنری زیبا و یا هنرهای تجسمی با هم همکاری میکنند.

ثبت نام دوره عکاسی پرتره