مجسمه سازی

مجسمه سازی در جهان

مجسمه سازی در جهان :

مجسمه سازی و پیکر تراشی از زمان های قدیم یکی از هنر های دستی رواج بین انسان ها بوده است . می توان این آتار هنری را در زندگی غارنشینان و بر پیکره ی غار ها نیز مشاهده کرد . همچنین این هنر در زمان های قدیم نمایانگر سبک زندگی انسان ها ،فرهنگ ، مذهب، سنت و … بوده است . امروزه نیز به علت وجود جوامع و اقوام مختلف و همچنین پیشرفت تکنولوژی؛ هنر مجسمه سازی ترویج به خصوصی پیدا کرده است.
به طور کلی میتوان کاربرد پیکر تراشی را در نمایش سبک زندگی افراد در جوامع و سنت های مختلف بیان کرد.
در گذشته افرادی با دانش و هنر ابتدایی خود مجسمه ی افراد برجسته ی زمان خود را می تراشیدند . امروزه به دلیل پیشرفت علم و هنر و البته تکنولوژی افرادی با دانش پیکر تراشی و با سلیقه به هنر مجمسه سازی پرداخته اند .
میتوان گفت مجسمه سازی یک هنر مهم و پرکاربرد است که نیاز به آموزش حرفه ای دارد . برخی افراد بر این باورند که هنر ساخت مجسمه را تنها میتوان با مشاهده چندین ویدیو آموزشی به صورت حرفه ای فرا گرفت .اما این هنر هنری است که نیاز به داشتن اساتیدی خبره و با تجربه دارد .

مجسمه سازی
مجسمه-سازی

امروزه این هنر در آموزشگاه های هنری سراسر کشور به صورت دوره های مقدماتی تا پیشرفته و حرفه ای با اعطای مدرک ملی و در سطح بین المللی توسط اساتید خبره و با تجربه تدریس میشود .
در دانشگاه ها (دانشگاه های هنر) نیز رشته ای با نام رشته مجسمه سازی برای علاقه مندان به هنر مجمه سازی وجود دارد .
دوره های آموزشی هنر مجسمه سازی به طور خلاصه به صورت زیر می باشد :

  • دوره آشنایی با حجم شناسی
  • دوره مجسمه سازی با گل، گچ ، چوب
  • آموزش نحوه ترکیب مواد
  • دوره آموزش آناتومی
  • دوره آموزش ساخت نقش برجسته
  • دوره آموزش طراحی
  • دوره اختصاصی

دانش آموختگان پس از پایان هر دوره میتوانند گواهینامه پایان دوره دریافت نمایند ضمن اینکه در پایان دوره مقدماتی و اختصاصی مدرک ملی و بین المللی به ایشان اعطا می گردد .

ثبت نام دوره آموزشی مجسمه سازی