ویراستاری کتاب و مطبوعات

ویراستاری کتاب و مطبوعات

شاید ویراستاری کتاب و مطبوعات مشابه به نظر برسند اما نقش آنها متفاوت است. آنها برای مخاطبان مختلف محتوا میسازند و برای رسید ن به اهدافشان، با نویسندگان مختلف کار می کنند و در پایان زمان مقرر با دیدگاه های مختلف مواجه میشوند.
ویراستاری، فرآیند انتخاب و آماده سازی رسانه های نوشتاری، بصری، شنیداری و فیلم مورد استفاده برای انتقال اطلاعات است. فرآیند ویراستاری شامل تصحیح، تراکم، سازمان، و بسیاری از اصلاحات دیگر با قصد ایجاد اثری سازگار، دقیق و کامل انجام است. فرایند ویراستاری اغلب با ایده نویسنده برای خود اثر آغاز شده و شامل همکاری بین نویسنده و ویراستار به عنوان خالق اثر است. به معنی دقیق کلمه، ویراستاری می تواند شامل مهارت های خلاق، روابط انسانی و مجموعه ای دقیق از روش ها باشد.
مهارت های پیش نیاز برای آموزش ویراستاری کتاب شامل ویرایش فنی انتقاد ادب ، نمایه سازی متناسب سازی ، بررسی واقعی ، ویرایش کپی، رسانه های آنلاین، ویرایش پیشرفت ،نسخه های خطی، نوشتن برای وب، تسلط به علامت گذاری، گرامرو املای کلمات، مهارتهای SEO، مهارتهای تحقیق ، آشنایی با نرم افزارها وسیستم عامل های مرتبط و همکاری و ارتباط است.

ویراستاری کتاب و مطبوعات
ویراستاری کتاب و مطبوعات

ویراستاری مطبوعات شامل نظارت بر محتوا، دقت، طرح بندی و طراحی مقالات روزنامه ها و مجلات و اطمینان از تطابق آنها با سبک بقیه مقالات اصلی ست. ویراستارهای مطبوعاتی باید برای کار کردن با نشریات و مطبوعات، دانش تخصصی و تکنیکی داشته باشد و میتوانند از طریق انجام کار داوطلبانه یا مستقل تجربیاتی بدست آورید. مهارتهایی که برای یادگیری و آموزش ویراستاری مطبوعات ضروری هستند شامل: انعطاف پذیری ، توانایی انجام کار تحت فشار و در مهلت های کم، دارا بودن استاندارد عالی در گرامر و املا، درک قانون مربوط به نشر و روزنامه نگاری، توجه دقیق به جزئیات، مهارت های ارتباطی عالی، مهارت های بین فردی ، مهارت های IT هستند.
برای شروع ویراستاری، مدرک یا آموزش خاصی لازم نیست اما همزمان با پیشرفت شغلی، حداقل به مرحله کارشناسی میرسید. در دانشگاه هم میتوانید، تجربه مطبوعات را از طریق کارآموزی یا کار در مطبوعات دانشگاه کسب کنید.

ثبت نام دوره آموزش ویراستار کتاب و مطبوعات