مربی نقاشی

مربی نقاشی کودکان

مربی نقاشی کودکان ، اصول طراحی و ترکیب را با مداد رنگی، آبرنگ و پاستل آموزش میدهد. نقاشی برای بچه ها بسیار مهم است.زیرا آنها از کشیدن یک چهره چوبی تا گذاشتن رنگ اسپری بر روی انگشتان خود کاملا لذت می برند و باید همیشه تشویق شود. همچنین، علم اثبات کرده که نقاشی به رشد کودک کمک میکند و مزیت هایی مانند افزایش تخیلات، افزایش روند شناختی، نشان دادن احساسات، افزایش اعتماد به نفس و خلاقیت و افزایش مهارتهای هماهنگی را به همراه دارد. کودکان با نقاشی کردن، بنیان های هنری را توسعه داده و به خود فرصت ایجاد خلاقیت میدهند و در این راه، مربی نقاشی میتواند راهنما باشد. علاوه بر این ، کودک مهارت های حرکتی و مهارت های هماهنگی چشم و دست را نیز از طریق فعالیت های هنر بسط میدهد.

مربی نقاشی
مربی نقاشی

دوره آموزشی مربی نقاشی ، برای مربی ها و کودکان دوره جامعی محسوب میشود که در آن مربی ها یاد میگیرند چگونه پایه اساسی عناصر هنر را معرفی کرده و مواردی مانند دستکاری و کنترل نقاشی، رنگ آمیزی و وسایل نقاشی ، کشیدن آثار دو بعدی ، شناسایی ابزار خشک و تر نقاشی ، فرهنگ ها و جشن های بین المللی را آموزش دهند.
همه مربی های نقاشی کودکان باید اصول و قواعد مشخصی را رعایت کنند که بر گرفته از اصول روانشناسی و آموزش مهارتهای تصویری و ضرورت پرورش خلاقیت آنهاست. با این حال، مربی نقاشی کودکان میتواند از آموزش ها و شیوه های و نکات خاص خود برای آموزش نقاشی به کودکان استفاده کند. این نکات میتواند شامل آموزش استفاده از پاستیل روغنی به جای مداد و پاک کن ( منجر به سرعت کودک و پذیرفتن اشتباهات میشود)، مخلوط کردن رنگ روی کاغذ به جای پالت، داشتن زمانهای سکوت ،چگونگی اشتباه کردن وبهتر نقاشی کردن ، انتخاب موضوعات خنده دار، استفاده از کاغذهای کوچکتر و کشیدن طرح کلی باشد.
مدارکی که برای مربی نقاشی کودکان ارائه شده کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

ثبت نام دوره آموزش مربیگری نقاشی کودکان