مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه | در این مقاله سعی می‌کنیم که راه های اخذ اقامت ترکیه و یا مهاجرت به ترکیه را با شما بررسی کنیم در این زمینه سوالات متداولی وجود دارد که همیشه در ذهن متقاضیان مهاجرت به کانادا مرور می شود. سوالاتی از این دست که روش های مهاجرت به ترکیه چیست؟ میزان سرمایه مورد نیاز برای اخذ اقامت ترکیه چقدر است؟ هزینه اخذ اقامت و تابعیت ترکیه به طور کلی چه مقدار است؟ و …
در این مقاله سعی می‌کنیم به تمامی سوالات متداولی که در ذهن شما وجود دارد پاسخ دهیم.

مهاجرت به ترکیه
مهاجرت به ترکیه

شرایط اقتصادی ترکیه

ترکیه کشوری مستقل است که از لحاظ آب و هوا و جغرافیایی خصوصیات بسیار منحصر به فردی دارد چرا که نیمی از آن در قاره اروپا و نیمی دیگر از آن در قاره آسیا قرار گرفته است، در طول تاریخ این کشور زیبا همواره به عنوان پل ارتباطی بین اروپا و آسیا مطرح بوده است. قلمرو و مساحت کشور ترکیه به شکلی است که آن را جزء کشورهای بزرگ منطقه به شمار می آورد. کشور ترکیه از سمت شمال شرقی با کشورهای ارمنستان و جورجیا از سمت شمال با دریای سیاه و از سمت شرق با جمهوری آذربایجان و ایران و اسلام و از جنوب شرقی با سوریه و عراق و از قسمت جنوب غربی با دریای مدیترانه همسایه است. پایتخت ترکیه آنکارا بوده و این درحالی است که بزرگترین شهر کشور ترکیه استانبول است.

در حال حاضر این کشور میزبان جمع کثیری از مهاجرین است. تعداد پناهندگان و مهاجرین ساکن در کشور ترکیه امروز چیزی حدود ۱۰ میلیون نفر است. جمعیتی که بیش از ۹۰ درصد آنها را افراد سوری تشکیل می‌دهند که به دنبال ناآرامی ها و درگیری های شکل گرفته در کشورشان به سمت کشور ترکیه سرازیر شدند.
از طرف دیگر تعداد بسیار زیاد دانشگاه های معتبر در کشور ترکیه باعث شده خیل عظیمی از افرادی که به نوعی می‌خواهند تحصیلاتشان را در کشوری که هزینه های ارزان داشته باشد، تکمیل کنند، به این کشور سرازیر شود.
برنامه تحصیل در ترکیه یکی از انگیزه های بسیار مهم برای جمع کثیری از متقاضیان مهاجرت به ترکیه است و این در حالی است که این جمعیت سالانه رو به افزایش است.

مهاجرت به ترکیه
مهاجرت به ترکیه

مهاجرت ارزان به ترکیه

افراد بسیاری تمایل دارند که بدانند ارزان ترین روش مهاجرت به ترکیه کدام است، در پاسخ به این سوال، بایستی عنوان کنیم که این موضوع به شهر مقصد شما و همچنین سبک زندگیتان و روش مهاجرت آن بستگی دارد، به عنوان مثال شرایط و هزینه های مهاجرت به به شهر استانبول نسبت به کسی که می خواهد به شهر قونیه مهاجرت کند، بیشتر است. برای مهاجرت آسان و ارزان بایستی بعد از بررسی کلیه شرایط مالی و زندگیتان بهترین و مناسب ترین شیوه مهاجرتی به کشور ترکیه را انتخاب کرده و از این طریق پروسه مهاجرتی تان را تکمیل کنید. تنها در این صورت است که می توانید از صرف هزینه های اضافی و همچنین بی مورد جلوگیری کنید در واقع با انتخاب روش صحیح مهاجرت به کشور ترکیه می توانید از دوباره کاری و صرف هزینه‌های اضافه اجتناب کنید.

هزینه ی اخذ اقامت دائم ترکیه با خرید ملک

با خرید ملک در ترکیه به راحتی می توانید اقامت دائم این کشور را از آن خود کنید. البته درست به محض خریدن ملک اقامت دائم به فرد سرمایه گذار تعلق نخواهد گرفت. تقریباً بعد از خرید ملک به مدت ۵ تا ۸ سال بعد این اقامت به افراد داده می شود .
به محض خرید ملک اقامت اجازه اقامت یکساله به شما داده خواهد شد که بعد از آن می توانید هر سال این اقامت را به مدت هشت سال تمدید کنید. بعد از پرکردن مدت زمان ۸ سال می توانید برای اقامت دائم کشور ترکیه اقدام کنید. در واقع در هر زمانی که بخواهید می توانید با خرید ملک برای خود اقامت موقت ترکیه را ایجاد کنید. تنها در صورتی که ارزش ملک خریداری شده ۲۵۰ هزاردلار باشد می توانید سریع تر و راحت تر اقدام به اخذ اقامت دائم کشور ترکیه کنید.

اخذ ویزای تحصیلی ترکیه

یکی از بهترین روشهای مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت این کشور از طریق اخذ ویزای تحصیلی است متقاضیان مهاجرت به کشور ترکیه می‌توانند در مدت زمان بسیار کمی پروسه مهاجرتی خود را طی کرده و ویزای تحصیلی ترکیه را دریافت کنند. از آنجایی که اکثر مردمان کشور ترکیه به زبان ترکی صحبت میکنند، تسلط داشتن به زبان ترکی، یکی از موارد مهم و ضروری برای مهاجرت به ترکیه محسوب می‌شود. هر چند که در کلیه دانشگاه های این کشور زبان انگلیسی هم تدریس می شود اما برای زندگی و کار در این کشور بهتر است که به زبان ترکی استانبولی تسلط داشته باشید، با فرا گرفتن زبان ترکی استانبولی به راحتی می توانید از فرصتهای شغلی پیش روی تان استفاده کنید و با درآمد مناسب خود، مقداری از هزینه های زندگی و تحصیلی خود را پوشش دهید.

مهاجرت به ترکیه
مهاجرت به ترکیه

هزینه اقامت دائم ترکیه چقدر است؟

در سالهای اخیر کشور ترکیه برای ایرانیان به عنوان مقصدی بسیار پرطرفدار و جذاب برای مهاجرت تبدیل شده است، این کشور به دلیل فاصله ی کم جغرافیایی که با ایران دارد، به راحتی مقصد مناسبی برای مهاجرت به شمار می رود. بسیاری از افرادی که تمایل دارند برای زندگی تحصیل کار و یا اقامت کشوری را برای مهاجرت انتخاب کنند، قطعا به کشور ترکیه فکر می کنند. در واقع به علت جغرافیایی کم و همچنین روابط مساعد این کشور با ایران کلیه هزینه های مهاجرت به این کشور نسبت به کشورهای اروپایی کمتر بوده و در واقع مقرون به صرفه تر است.