لاغری با کینوا

معجزه لاغری با کینوا

لاغری با کینوا

معجزه لاغری با کینوا | این روزها اغلب مردم به دنبال روشی هستند که به واسطه آن بتوانند وزن کم کنند و به اندام ایده آل شان برسند. هر کسی نیز در این مسیر روشی را بر می گزیند، از انواع رژیم های غذایی گرفته، تا ورزش های پر تحرک و داروهای شیمیایی و گیاهی. گاهی افراد بعد از مدتی وقتی لاغری را تجربه می کنند نسبت به روش انتخابی شان بی خیال می شوند و با کم خوری در جهت کم کردن وزن حرکت میکنند، گاهی نیز نسبت به خورد و خوراک شان غافل می شوند و بدن شان ضعیف می شود چرا که مواد مغذی ای دریافت نمی کند. بنابراین در طول دوره ای که در حال کم کردن وزن هستید بهتر است دقت کنید که از تغذیه خود و مقدار ارزش غذایی که دارد غافل نشوید، نکند که بدن تان بی قوه شده و این ضعف تاثیر مخربی بر وضعیت سلامتی تان بگذارد. بنابراین می توانید زمانی که قصدتان را برای لاغری و دنبال کردن رژیم قطعی کردید با یک متخصص تغذیه مشورتی کنید تا در برنامه غذایی شما خوراکی هایی را قرار دهد که مغذی بوده و از ضعیف شدن بدن تان جلوگیری کند.

لاغری با کینوا
لاغری با کینوا

یکی از خوراکی هایی که می توانید در رژیم غذایی خود داشته باشید گیاه کینوا می باشد.  کینوا گیاهی است که دانه های خوراکی داشته و نحوه طبخ دانه‌های این گیاه همچون برنج می باشد. کینوا ارزش غذایی زیادی داشته و میتواند به بدن شما کمک کند تا نیاز به مواد مغذی اش را برطرف کند. کینوآ منبع خوبی از ویتامین‌ها، پروتئین و فیبر است. این خوراکی به عنوان یک پروتئین کامل شناخته می‌شود که در منابع گیاهی خیلی کم موجود می باشد و از این رو تعداد زیادی از افراد که به رژیم های گیاه خواری رو آورده اند، در برنامه های غذایی شان حتما از آن استفاده می کنند.

از کینوا عموما به عنوان گیاهی یاد می شود که تاحد زیادی می‌تواند بیشتر مواد مغذی مورد نیاز بدن را تامین کند. همچنین ورزشکاران و آن هایی که به دنبال عضله سازی هستند با این گیاه و دانه های خوراکی اش آشنایی دارند. از خواص آن می توان به خوش هضم بودن آن اشاره کرد و البته اینکه منبع خوبی برای جذب پروتئین، آهن، فسفر، انواع ویتامین‌ها و امگا۳ می باشد. قدمت گیاه کینوا به 5000 سال قبل برمیگردد. امروزه در کشورهای غربی از این گیاه به عنوان جایگزین سالم‌ و مناسبی به جای گندم می باشد.

خواص کینوا برای سلامتی

این گیاه درواقع پروتئینی کاملا گیاهی بوده که علاوه بر کمک به رشد ارگانیسم بدن، گرما و انرژی بدن را حفظ کرده و یک رژیم غذایی کامل و متعادل برای همه به خصوص برای گیاه‌خواران می باشد و به علت فیتواستروژنی که دارد از ایجاد سرطان سینه، بیماری‌های قلبی و پوکی استخوان جلوگیری می‌کند.  همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم کینوا سرشار از پروتئین و یک جایگزین عالی برای برنج محسوب می‌شود و با ایجاد احساس سیری برای طولانی مدت باعث می شود که دیرتر گرسنه شوید.

ارزش غذایی کینوا

کینوآ خام و نپخته دارای ۱۳٪ آب، ۶۴٪ کربوهیدرات، ۱۴٪ پروتئین و ۶٪ چربی است. ۱۰۰ گرم کینوآ سرشار از پروتیین، فیبر غذایی، ویتامین ب و مواد مغذی معدنی است و اما کینوآ پخته، از ۷۲٪ آب، ۲۱٪ کربوهیدرات، ۴٪ پروتئین، ۲٪ چربی تشکیل می شود. البته فراموش نکنید که مواد مغذی کینوآ بعد از پخته شدن تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند. ۱۰۰ گرم کینوای پخته شده از ۱۲۰ کالری تشکیل می شود و منبع مغذی از منگنز و فسفر می باشد و همچنین شامل کمی فیبر غذایی و مواد مغذی معدنی دگر همچون آهن، روی و منیزیم است.
نکته جالب این است که کینوآ حاوی گلوتن نبوده و به سادگی قابل هضم است.

لاغری با کینوا
لاغری با کینوا

کینوا و مشکلات گوارشی

افرادی که از مشکلات کبدی رنج می برند میتوانند با خیالی آسوده از کینوا استفاده کنند. کینوا حاوی فیبرهای غیر محلول در آب بوده که آب را به خود جذب کرده و همین مسئله باعث می شود که حجیم شده و باعث تحریک عملکرد روده‌ها شود. باید بدانید که حدود یک لیوان از این دانه‌ها حاوی فیبری معادل یک برش نان کامل (سبوس‌دار) می‌باشد. اگر از مشکلات گوارشی رنج می‌برید بدانید که کینوا همان دانه‌ی مورد نیاز شماست. با توجه به اینکه مصرف کینوا تا حد زیادی منجر به احساس سیری در فرد می شود برای افرادی که به دنبال لاغری می باشند روش ایده آلی می باشد.

این گیاه و دانه های خوراکی اش تاثیرات بسیار خوب دیگری بر روی بدن شما دارند که به شرح زیر است:

کینوا منجر به کاهش سطح کلسترول خون شده و همین مسئله به سلامتی قلب شما کمک شایانی می کند. همچنین کینوا اسیدهای چرب تک غیر اشباعی را برای بدن فراهم کند که دارای اسید چرب امگا ۲ و آلفا لینولنیک اسید می باشد. دانه های کینوا منجر به فعال کردن آنزیمی می‌شوند که درنهایت به بدن کمک می‌کند تا با رادیکال‌های آزاد مقابله کند. رادیکال‌های آزاد به دلیل عواملی همچون استرس، آلودگی، غذاهای نامناسب و غیره به بدن وارد می شود و در نهایت باعث پیری سلول‌ها می‌شوند. در نتیجه مصرف کینوا به شما کمک می کند که دچار پیری زودرس نشوید و جوان باشید. همچنین این گیاه سرشار از آنتی اکسیدان‌هایی با نام کورستین بوده و پتانسیل بیشتری برای مدیریت دیابت و فشار خون بالا دارد. برای تجربه لاغری و رسیدن به اندام ایده آل مسیر طولانی در برابر شما وجود دارد که می توانید با دنبال کردن رژیم های لاغری و البته داشتن فعالیت های فیزیکی خیلی زود به آنچه می خواهید برسید. پیشنهاد ما به شما بازدید از سایت “من و رژیم” است. این سایت به شما کمک می کند تا با دریافت رژیم های اصولی به اندام ایده آل تان برسید.