9 حقیقت شگفت انگیز زبان فرانسه که نمی دانستید!

9 حقیقت شگفت انگیز زبان فرانسه که نمی دانستید!

9 حقیقت شگفت انگیز زبان فرانسه که نمی دانستید!

9 حقیقت شگفت انگیز زبان فرانسه که نمی دانستید! | زبان فرانسه یکی از مهم ترین و پر کاربرد ترین زبان های رایج بوده و سالانه افراد بسیاری در کشورها مختلف برای یادگیری این زبان اقدام می کنند. زبان فرانسه در واقع یکی از شیرین ترین و زیبا ترین زبان ها می باشد که یادگیری آن می تواند تجربه لذت بخشی برای شما به همراه داشته باشد. چه اکنون در حال یادگیری زبان فرانسه باشید و چه نه، احتمالا حقایق بسیار جالب این زبان را نمی دانید. در این مقاله قصد داریم برخی از حقایق این زبان را برای شما بازگو کنیم. با ما همراه باشید.

9 حقیقت شگفت انگیز زبان فرانسه که نمی دانستید!
9 حقیقت شگفت انگیز زبان فرانسه که نمی دانستید!
  • زبان رسمی 29 کشور

احتمالا تا کنون فکر می کردید زبان فرانسوی تنها مختص به فرانسه بوده و به طور محدودی در برخی کشورهای دیگر نیز به کار می رود. اما زمان آن رسیده است که به این حقیقت پی ببرید که زبان فرانسه، زبان رسمی بیش از 29 کشور است. برخی از این کشورها از این قرارند: بلژیک، کانادا، لوکزامبورگ، بنین، موناکو، کامرون، نیجر، سنگال، سوئیس و چاد

  • رتبه دوم گسترده ترین زبان

شاید جالب باشد که بدانید در حدود 300 میلیون نفر در دنیا به زبان فرانسوی صحبت می کنند. این تعداد گوینده، زبان فرانسوی را در رتبه دوم گسترده ترین زبان ها قرار داده و همچنین آن را به ششمین زبان پر کاربرد در دنیا پس از چینی ماندارین، انگلیسی، هندی، اسپانیایی و عربی تبدیل کرده است. پیش بینی می شود این تعداد در آینده رشد بالایی داشته و روز به روز بر تعداد کاربران این زبان افزوده شود.

  • حاضر در 5 قاره

یک حقیقت جالب درباره زبان فرانسه که ممکن است آن را ندانید این است که این زبان در 5 قاره مختلف زبان رسمی بوده و گوینده دارد! آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، آفریقا، اروپا، اقیانوسیه و کارائیب این قاره ها هستند. در واقع با یادگیری زبان فرانسه، می توانید در 5 قاره از آن استفاده کرده و با گویندگان کشورهای مختلف سخن بگویید.

9 حقیقت شگفت انگیز زبان فرانسه که نمی دانستید!
9 حقیقت شگفت انگیز زبان فرانسه که نمی دانستید!
  • فرانسه یا کنگو؟!

احتمالا تا به امروز فکر می کردید بیشترین گویندگان و کاربران این زبان در کشور فرانسه حضور دارند. اما نه فرانسه، بلکه بیشترین کاربران این زبان در کشور کنگو قرار دارند! تقریبا 67 میلیون نفر در کشور فرانسه به زبان فرانسوی سخن می گویند. در حالی 84 میلیون نفر از جمعیت تقریبا 90 میلیونی کشور جمهوری دموکراتیک کنگو، به زبان فرانسوی سخن می گویند. از این رو کنگو پر جمعیت ترین کشور فرانسوی زبان است که بیشترین گویش وران این زبان در دنیا را در خود جای داده است.

  •  دومین زبان مورد مطالعه در دنیا

فرانسوی، پس از زبان انگلیسی، دومین زبان مورد مطالعه در دنیا است. در حال حاضر بیش از 120 میلون زبان آموز در کشورهای مختلف در حال یادگیری زبان فرانسه هستند. این موضوع نشان دهنده این است که علاوه بر جمعیتی که زبان رسمی آن ها فرانسه بوده و آن را به شکل بومی و طبیعی فرا می گیرند، این زبان در کشورهای بسیاری نیز در مدارس، آموزشگاه ها و مراکز آموزش زبان به شکل گسترده ای تدریس شده و فراگیران بسیاری نیز دارد. این رو این زبان در جایگاه دومین زبان مورد مطالعه در دنیا قرار گفته است.

  • پیش بینی گویش وران 700 میلیونی!

کشورهای آفریقایی بخش عظیمی از گویش وران و کاربران بومی زبان فرانسوی را تشکیلی می دهند. با در نظر گرفتن رشد جمعیت در این قاره و کشورهای فرانسوی زبان، تخمین زده می شود تا 30 سال آینده یعنی تا سال 2050، جمعیت فرانسوی زبان دنیا به بیش از 700 میلیون نفر برسد! این سرعت رشد بسیار قابل توجه بوده و می تواند جایگاه فرانسه را در زمینه کاربرد، گستردگی و تعداد گویش وران را به کلی متحول کند.

  • پر کاربرد حتی در آمریکا!

به احتمال بسیار بالا تا کنون به این موضوع فکر نکردید که زبان فرانسه در کشور آمریکا نیز مورد استفاده قرار بگیرد! بله ایالات متحده آمریکا کشوری انگلیسی زبان است، اما طبق بررسی های صورت گرفته، زبان فرانسوی چهارمین زبان پر کاربرد در این کشور می باشد و افراد بسیاری در ایالت های مختلف به این زبان سخن می گویند!

9 حقیقت شگفت انگیز زبان فرانسه که نمی دانستید!
9 حقیقت شگفت انگیز زبان فرانسه که نمی دانستید!
  •  نصف زبان انگلیسی، فرانسوی است!

ممکن است از شنیدن این موضوع تعجب کنید، در حدود 45% از کلمات زبان انگلیسی، ریشه فرانسوی داشته و از این زبان به زبان انگلیسی وارد شده اند! این یعنی در حدود نیمی از کلمات زبان انگلیسی از ریشه زبان فرانسوی می باشند! ممکن است بپرسید چطور؟ پس از حمله نرمن ها به جزیره انگلستان در قرن 11 میلادی، زبان فرانسوی به عنوان زبان اشرافی و اداری به طور گسترده در مناطق مختلف این کشور استفاده شده و این موضوع موجب سرازیر شدن کلمات و فرهنگ فرانسوی به زبان انگلیسی شد. زبان فرانسوی تاثیر گذار ترین زبان بر زبان انگلیسی به شمار می رود.

  •  زبان دیپلماتیک

فرانسوی یکی از زبان های دیپلماتیک بوده و بسیاری از سازمان ها بین المللی و بزرگ، این زبان را به عنوان یکی از زبان ها رسمی خود شناخته و از آن استفاده می کنند. سازمان ملل، اتحادیه اروپا، کمیته بین المللی المپیک و صلیب سرخ از جمله این سازمان ها هستند. در بسیاری از کشورها نیز، زبان فرانسوی زبان رسمی و اداری بوده و کلیه امورات اداری از طریق این زبان صورت می گیرد که از آن جمله می توان به کشور کانادا اشاره کرد.

سخن پایانی

زبان فرانسوی یکی از زبان بین المللی مهم است که به شکل وسیعی در کشورها و قاره های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. یادگیری زبان فرانسه می تواند مزایای بسیاری برای شما به همراه داشته باشد و لذت فراگیری یکی از پر کاربردترین زبان های دنیا را به شما هدیه دهد. وب سایت من و زبان، با برگزاری دوره های آموزش آنلاین زبان فرانسه، می تواند در کوتاه ترین زمان و بالاترین کیفیت این زبان مهم را به شما آموزش دهد. با شرکت در این دوره ها می توانید تنها با چند کلیک در هر مکان و زمانی، به کلاس های خود دسترسی داشته و از تجربه یادگیری زبان فرانسه لذت ببرید.