یادگیری زبان ترکی

یادگیری زبان ترکی و مزایای بسیار آن

یادگیری زبان ترکی و مزایای بسیار آن

یادگیری زبان ترکی و مزایای بسیار آن | زبان ترکی یکی از جذاب ترین و زیبا ترین زبان ها برای یادگیری است. شاید شنیدن این موضوع برای شما جالب باشد که این زبان در حدود 90 میلیون گویش ور در دنیا دارد. در حدود 85 میلیون نفر آن ها ترکی را به عنوان زبان اصلی یا زبان مادری و مابقی نیز از آن به عنوان زبان دوم استفاده می کنند. این زبان که به زبان ترکی استانبولی یا ترکی ترکیه معروف است، علاوه بر ترکیه در قسمت هایی از عراق، یونان، بلغارستان، قزاقستان، قرقیزستان، بالکان، قفقاز و شرق اروپا نیز گویش ورانی داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. زبان ترکی در کشور ما نیز گویش وران زیادی داشته و به شکل گسترده ای در برخی استان ها مورد استفاده قرار می گیرد. ترکی آذربایجانی و ترکی قشقایی از مهم ترین گویش های این زبان در کشور ما می باشند که البته تفاوت هایی نیز با ترکی استانبولی دارند.

یادگیری زبان ترکی استانبولی می تواند تجربه ای لذت بخش برای شما بوده و مزایای بسیاری نیز به همراه داشته باشد. ترکیه به عنوان سرزمین اصلی این زبان، دارای فرصت های بسیار و شرایط ویژه ای است که با یادگیری این زبان می توانید نهایت بهره را از این فرصت ها و شرایط ببرید. در ادامه برخی از مزایای این زبان را با یکدیگر بررسی می کنیم.

یادگیری زبان ترکی
یادگیری زبان ترکی

مزایای یادگیری زبان ترکی

ترکیه با جمعیتی بالغ بر 84 میلیون نفر، سرزمین اصلی زبان ترکی به شمار می رود. ترکیه کشوری اوراسیایی است که در محل تلاقی دو قاره مهم اروپا و آسیا واقع شده است. این کشور از سمت شرق و جنوب به آسیای غربی و خاورمیانه متصل است و از سمت شمال و شرق به قاره سبز گره خورده است. شهر استانبول به عنوان پایتخت فرهنگی و اقتصادی ترکیه و نماد این کشور، توسط تنگه بسفر به دو نیم تقسیم شده است به طوری که نیمی از این شهر در قاره آسیا و نیمی از آن در قاره ارپا قرار گرفته است. ترکیه یکی از برترین قدرت های اقتصادی منطقه و شانزدهمین قدرت اقتصادی دنیا است که با توجه به وجود و فعال بودن حوزه های مختلف اقتصادی در آن از ثبات نسبی اقتصادی برخوردار بوده و کشور خوبی برای کار کردن، سرمایه گذاری و تجارت به شمار می آید.

  • فرصت های شغلی بی شمار

کشور ترکیه با توجه گستردگی فعالیت های اقتصادی و تجاری بازارهای بسیار خوبی در حوزه های مختلف در اختیار دارد. موقیعت استراتژیک این کشور و ارتباط بسیار بالای آن با کشورهای مختلف شرایط تجاری بسیار مناسبی را در عرصه های مختلف به وجود آورده است. امکان کار کردن در ترکیه نیز برای شما فراهم بوده و می توانید با در اختیار داشتن یک پیشنهاد شغلی به این کشور مهاجرت کرده و در آن مشغول به کار شوید. هم چنین می توانید به مدت 3 ماه بدون اخذ ویزا در کشور ترکیه اقامت کرده و در این مدت به دنبال کار بگردید. یکی از نکته های بسیار مهم در زمینه کار کردن در کشور ترکیه یا توسعه کسب و کار و تجارت به ترکیه، تسلط بر زبان ترکی استانبولی است. ممکن است دانستن زبان انگلیسی در بسیاری از موارد به درد شما خورده و فرصت هایی پیش پای شما قرار دهد، اما بدون دانستن زبان ترکی بدون شک در مسیر توسعه تجارت یا کار کردن در این کشور به مشکل بر خواهید خورد. با یادگیری زبان های ترکی می توانید ارتباطات خود را با فعالان تجاری و اقتصادی ترکی برقرار کرده یا به بازارهای پر پتانسیل این کشور ورود کنید.

یادگیری زبان ترکی
یادگیری زبان ترکی
  • فرصت های تحصیلی

ترکیه سیستم آموزشی با کیفیتی در اختیار داشته و همواره در حال ارتقای وضعیت علمی پژوهشی خود می باشد. افراد بسیاری که با اهداف مختلف به این کشور مهاجرت می کنند، تصمیم به ادامه تحصیل در مدارس و دانشگاه های این کشور می گیرند. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های ترکیه، دانستن زبان ترکی استانبولی و داشتن مدرک آن بسیار حائز اهمیت می باشد. هر چند برخی رشته ها و دانشگاه ها ترم های آموزشی به زبان انگلیسی نیز ارائه می دهند، اما با شرکت درکلاس های آموزش زبان ترکی و اخذ مدرک آن می توانید از تسهیلات بسیاری در این زمینه استفاده کنید. همچنان برای تحصیل در مقطع کارشناسی نیز می بایست در آزمون ورودی یوس Yos شرکت کرده که مستلزم دانش زبان ترکی است.

  • مزایای دیگر

یادگیری زبان ترکی همچنین می تواند سفر شما به این کشور زیبا را تسهیل کرده و لذت دو چندانی از آن به شما دهد. ترکیه جز 6 کشور پر بازدید درنیا در سال های اخیر بوده است و با توجه در اختیار داشتن جاذبه های گردشگری و توریستی فراوان، مشتاقان زیادی را به خود جذب می کند. یادگیری این زبان می تواند ارتباطات شما را با مردم این کشور تسهیل کرده و سفر لذت بخش تری برای شما فراهم آورد. همچنین اگر به دلایل مختلف قصد مهاجرت به کشور ترکیه را دارید، یادگیری زبان ترکی می تواند روند مهاجرت شما را بسیار راحت تر کند.

یادگیری زبان ترکی
یادگیری زبان ترکی

یادگیری این زبان همچنین مهارت های ارتباطی و اجتماعی شما را بهبود داده و از شما انسانی اجتماعی تر و پویا تر می سازد. زبان ترکی چندان پیچیدگی نداشته و با کمی صرف وقت و حوصله می توانید درآن مهارت کسب کرده و مهارت های مختلف خود را توسعه دهید. با ثبت نام در وب سایت من و زبان می توانید زبان ترکی را در کوتاه ترین زمان فرا بگیرید. برنامه های آموزشی زبان ترکی من و زبان به صورت آنلاین بوده و می توانید بدون محدودیت زمانی و مکانی به یادگیری زبان ترکی مشغول شوید. لازم به ذکر است در پایان دوره نیز مدرک معتبر این زبان مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به شما اعطا خواهد شد.