چگونه با پول کم سرمایه گذاری کنیم

چگونه با پول کم سرمایه گذاری کنیم

چگونه با پول کم سرمایه گذاری کنیم | برخلاف تصور عموم مردم ، بورس سهام فقط مختص به ثروتمندان نیست. سرمایه گذاری یکی از بهترین راه های ایجاد ثروت و استقلال مالی برای هر فردی است. یک استراتژی درست برای سرمایه گذاری با پول کم می تواند منجر به اثر گلوله برفی شود. این بدین معنی است که مانند گلوله برفی که از بالای کوه رو به پایین شروع به حرکت می کند و به تدریج شروع به بزرگ شدن می کند، شما هم می توانید با پیاده سازی استراتژی صحیح، تلاش، کوشش و صبر، با پول کم خود سرمایه گذاری کنید که مانند آن ضرب المثل معروف می شود که می گوید “اندک اندک خیلی شود و قطره قطره سیلی گردد.”

شاید شنیده باشید که برخی افراد به شما می گویند که وقت آن رسیده است که سرمایه گذاری را شروع کنید. اما وقتی پول زیادی ندارید ، شروع کار دشوار است. در بخش های زیر می خواهیم یک سری از موارد کلی را به شما ارائه دهیم که برای سرمایه گذاری با پول کم مفید واقع می شوند. با ما همراه باشید.

 • مطمئن شوید سرمایه گذاری برای شما مناسب است.
  سرمایه گذاری در بورس سهام ریسک به دنبال دارد و شامل خطر از دست دادن دائمی پول زیاد می شود. قبل از سرمایه گذاری ، همیشه اطمینان حاصل کنید که پول خود را در جای خوبی سرمایه گذاری می کنید. هم چنین قبل از این کار باید مطمئن شوید که پس انداز کافی دارید. این کار باعث می شود تا در صورت نیاز داشتن به پول، نیازی به فروش وسائل یا ملزومات خود نداشته باشید. بخاطر داشته باشید که برای پوشش هرگونه رویداد فاجعه بار ، هرگز به پولی که برای سرمایه گذاری کنار گذاشته اید متکی نباشید، زیرا سرمایه گذاری با گذشت زمان در نوسان قرار می گیرد. به عنوان مثال اگر پس انداز شما در سال X در بورس سهام سرمایه گذاری شده بود و به دلیل بیماری نیاز داشتید 6 ماه کار نکنید ، مجبور می شوید به دلیل اوضاع بد بازار، سهام خود را با ضرر 50 درصدی بفروشید، زیرا به این پول در آن زمان نیاز دارید. پس به یاد داشته باشید که در چه زمان سرمایه گذاری کنید.
 • از تمرکز روی یک حوزه خودداری کنید.
  سعی کنید تمام وقت و پول را روی یک چیز سرمایه گذاری نکنید. برای شروع، تمرکز شما باید روی چندین زمینه متنوع باشد و پول و سرمایه خود را در چندین بخش پخش کنید. به عنوان مثال اگر تنها یک سهم در بازار بخرید، مسلما ریسک آن بالاتر است ولی اگر در صنایع مختلف سرمایه گذاری کنید، میزان ریسک از دست دادن پول زیاد، پایین می آید. یک راه خوب برای افزایش تنوع در سرمایه گذاری، سرمایه گذاری روی محصولی است که در بازار بسیار متنوع است. این یک راه خوب برای سرمایه گذاران در ابتدای کار است.
 • صبور باشید.
  مهم ترین مانعی که سرمایه گذاران را دچار مشکل می کند، عدم صبر و تحمل برای گرفتن نتیجه خوب است. در واقع، اینکه بخواهیم در مدت زمان کوتاهی سرمایه تان چند برابر شود، تفکری اشتباه است. زیرا سرمایه گذاری های موفق در بازه زمانی بلند مدت، نتیجه بخش بوده اند. سعی کنید که خود در حال انجام یک بازی طولانی مدت ببینید. نداشتن سود زیاد و فوری را نباید به عنوان نشانه شکست دانست. به عنوان مثال اگر یک سهم خوبی در بازار بورس خریداری می کنید، باید صبر کنید تا در بازه بلند مدت، میزان سود و زیان آن را حساب کنید. برای این کار می توانید به میزان درآمد آن شرکت یا سازمانی که در آن سهم دارید، توجه کنید و آن را تحلیل کنید.
 • سرمایه گذاری
 • اطلاعات خود را به روز رسانی کنید.
  در عصر امروز با پیشرفت فناوری های جدید، می توانید سریعا اطلاعات مهمی را بدست آورید. افرادی که در مورد مورد سرمایه گذاری های خود اطلاعات به روز جمع آوری می کنند، آرام آرام گلوله برفی خود را می سازند و به آن سرعت می دهند تا اثر آن بیشتر شود و در بلند مدت می دانند که کجا باید سرمایه گذاری کنند.
 • به دنبال نتیجه کوتاه مدت نباشید.
  یکی از بزرگ ترین موانع در سرمایه گذاری موفق، وسوسه شدن برای تغییر استراتژی و بدست آوردن سودهای کوتاه مدت در ازای بدست آوردن سودهای بلند مدت است. این کار در واقع برعکس کاری است که سرمایه گذاران موفق انجام می دهند. به عبارت دیگر ، به دنبال بازده کوتاه مدت نباشید. سرمایه گذاری هایی که بازده بسیار بالایی در کوتاه مدت دارند ، در ابتدا گردش سرمایه خوبی دارند و در گذر زمان ممکن است پایین بیایند. سعی کنید ثابت قدم بوده استراتژی اصلی خود را حفظ کنید. مطمئناً می توانید با مبلغ کم هم سرمایه گذاری کنید. با این وجود ، برای اطمینان از سودآور بودن سرمایه گذاری ، باید برای این کار به طور مداوم سرمایه گذاری کنید. علاوه بر این ، به استراتژی طولانی مدت نیاز دارید که تا نتیجه خوبی بدست آورید.
 • هر زمان شروع که به کسب درآمد کردید، سرمایه گذاری کنید.
  یکی از مهم ترین عواملی که می توانید ثروت خود را جمع کنید ، بستگی به زمان شروع سرمایه گذاری دارد. مهم نیست چه زمانی از زندگی شروع به سرمایه گذاری می کنید ولی بهتر است که هر چه زودتر شروع کنید زیرا شروع زود هنگام سرمایه گذاری، این امکان را به شما می دهد که پول شما با گذشت زمان رشد پیدا کند حتی اگر سرمایه گذاری زیادی نداشته باشید. هرگز فراموش نکنید که در اسرع وقت سرمایه گذاری را شروع کنید. این اشتباه بزرگی است که باور کنید که اکنون به اندازه کافی سرمایه ندارید و بعداً سرمایه گذاری و پس انداز خواهید کرد. اگر منتظر این باشید که روزی پول و درآمد شما بیشتر شود و آن وقت سرمایه گذارید، بسیار در اشتباه هستید. با پس انداز و سرمایه گذاری حتی با پول کم می توانید در آینده سرمایه خوبی داشته باشید. مسئله مهم در این بین زمان است زیرا با گذشت زمان و بالا رفتن سن آدمی، انجام برخی از کارها هم برای او کمی دشوار می شود.

چگونه با پول کم سرمایه گذاری کنیم

همیشه پنج قانون طلایی را به یاد داشته باشید، یک سری از قوانین طلایی وجود دارند که هنگام سرمایه گذاری با پول کم باید آن ها را رعایت کرد. این 5 قانون عبارتند از:

 • هرچه بازده بیشتری می خواهید، باید ریسک بیشتری قبول کنید.
 • همیشه در یک جا سرمایه گذاری نکنید. سعی کنید در جاهای مختلف سرمایه گذاری کنید یعنی سرمایه گذاری در شرکت ها، صنایع، حوزه ها و بخش های مختلف.
 • اگر در کوتاه مدت پس انداز می کنید، ریسک کردن زیاد، معقولانه نیست. پیشنهاد می شود حداقل به مدت 5 سال سرمایه گذاری کنید. اگر نمی توانید، بهتر است سرمایه گذاری نکنید و پول خود را در حساب های پس انداز خود نگه دارید.
 • اگر سهام دارید، سهم خود را بازبینی کنید. داشتن یک سهم در بازار می تواند سودآور باشد ولی به طور دوره ای باید سهام خود را بررسی کنید. اگر به طور منظم سهام خود را بازبینی نکنید، سهامی برای شما باقی می ماند که فقط ضرر برای شما خواهد داشت.
 • نترسید! سرمایه گذاری امری مخاطره آمیز است. با این حال علاوه بر اینکه سرمایه شما می تواند پایین آید، می تواند بالا هم برود. برای خرید یا فروش سهام خود در لحظات حساس وسوسه نشوید و سعی کنید درست و دقیق تصمیم گیری کنید.