طرز فکر افراد موفق

طرز فکر افراد موفق | مسیر دست یابی به بزرگ ترین آرزو ها و اهداف تان همیشه با اطلاعات در دسترس و آنچه در ذهن تان می گذرد مفروش شده است. در واقع تفاوت میان آنچه می خواهید و شکست های کوچک تان، بسیار جزئی می باشد و در اکثر مواقع ریشه در طرز فکر شما دارد. اگر به دنبال ساختن بهترین دیدگاه درباره خودتان می باشید، باید از طرز فکر اصولی خاصی پیروی کنید. در ادامه این مقاله می خواهید طرز فکر افراد موفق را برای شما بیان کنیم تا به کمک آن ها، شما هم بتوانید مسیر موفقیت تان را ساده تر بپیمایید.

 • افراد موفق به گفته های خود احترام می گذارند
  وقتی آنچه را که می گویید انجام می دهید، به خودتان احترام گذاشته اید و احساس مثبتی به خود القا می کنید. افراد موفق بر این باورند هر بار که بر خلاف تفکر و اهداف خود عمل می کنند، به شخصیت خود بی احترامی کرده اند. اگر شما هم این دیدگاه را در خود پرورش دهید، دیگر نمی توانید بر خلاف اهداف تان گام بر دارید. برای مثال اگر به خودتان بگویید از امروز می خواهم سی دقیقه ورزش کنم و سپس آن را هر روز انجام دهید، صرف نظر از هر نتیجه ای که دارد باعث می شود، به خود باوری و اعتماد به نفس بیشتری برسید. اما اگر نتوانید روی حرف خود بایستید، ممکن است در خود احساس سر خوردگی و شکست کنید.
 • از حس حسادت در خود، استفاده بهینه کنید
  حسادت یا خواستن چیزی که اکنون ندارید و رشک ورزیدن به آن، ریشه در DNA شما دارد. اما چون این اتفاق نرمال می باشد، نمی توان گفت که غیر قابل کنترل هم هست. افراد موفق از این شرایط به نفع خود استفاده می کنند. آن ها می دانند پشت هر احساس حسادتی، نیاز و تمایلی نهفته است که باید برای رسیدن به آن تلاش کنند. قسمت تلاش، تفاوت میان حسادت منفی و مثبت را نشان می دهد. از خودتان بپرسید چرا در مورد چیزی احساس حسادت می کنید؟ اگر مثلا نسبت به فرد پولداری حسادت می کنید، ببینید آن فرد پولدار بیانگر چه خصوصیات و ویژگی های در شما می باشد. در بیشتر موارد ممکن است به آزادی و رفاه بیشتر در زندگی او اشاره کنید. به محض اینکه ریشه حسادت خود را پیدا کردید، می توانید برای رسیدن به آن تلاش کنید تا شما هم به این موقعیت دست پیدا کنید.
 • هرگز خود را سرزنش نکنید
  یکی از بزرگترین وجه تمایزات بین افراد افراد موفق و نا موفق احساس منفی نسبت به خود داشتن است. افراد موفق می دانند که زندگی همیشه بر وفق مراد نیست و آن ها مسئول تمام اتفاقات خوب و بد دنیا نمی باشند. آن ها همچنین می دانند که بهانه آوردن و غر زدن تنها باعث تحلیل توان شان برای پیمودن ادامه مسیر می شود. وقتی خود را به خاطر شرایط خارج از کنترل سرزنش می کنید، به شدت بهره وری و توان خود را کاهش می دهید. کلید موفقیت در زندگی این نیست که همیشه اتفاقات خوب برای تان رقم بخورد، بلکه باید بتوانید با هر اتفاقی بهترین برخورد و رفتاری مناسب بکنید.

 • شکست را به عنوان یک بازخورد به تلاش تان در نظر گیرید
  شکست می تواند چشم اندازی از تلاش شما باشد. افراد موفق می دانند که شکست بخشی از پیروزی آن هاست. در واقع افراد موفق تلاش می کنند، یا موفق می شوند یا یک بازخورد در یافت می کنند، پس آن ها هرگز شکست نمی خورند. دور شدن از اهداف تان به معنای شسکت نمی باشد، بلکه در این دور شدن یک درسی برای تلاش بعدی تان وجود دارد.
 • رفتاری سرمایه گذار گونه داشته باشید
  مسیر موفقیت هر فرد در زندگی سر شار از پستی ها و بلندی ها می باشد. سرمایه گذاران همیشه می دانند که باید بخشی از دارایی خود را برای مدتی نادیده گیرند تا در آینده به سود بیشتری دست پیدا کنند. آن ها می دانند که مدت زمان زیادی برای رسیدن به سود های کلان نیاز می باشد. افراد موفق هم دقیقا مانند سرمایه گذاران رفتار می کنند.
  آن ها وقت، هزینه و انرژی زیادی را صرف رسیدن به اهداف شان می کنند و انتظار دارند در مدت زمان مشخصی نتیجه آن را ببینند. افراد نا موفق معمولا حاضر نیستند این سرمایه های گران قدر خود را در مسیر رسیدن به اهداف شان صرف کنند. پس سعی کنید مانند یک سرمایه گذار رفتار کنید؛ امروز تلاش کنید تا فردایی راحت داشته باشید.
 • دیدگاه خود را ثابت اما جزئیات آن را منعطف نگه دارید
  درباره اهداف خود خوب فکر کنید و تمام کار هایی که برای رسیدن به آن ها باید انجام دهید، عادت ها و استراتژی های خود را به عنوان ابزار رسیدن به آن ها مشخص کنید. این ابزار ها می توانند بسیار متنوع باشند و به شما در رسیدن به اهداف تان کمک کنند. کلید اصلی در اینجا انتخاب صحیح آن ها می باشد اما باید همیشه خود را برای موقعیت های نابهنگام آماده کنید و استراتژی برای رویارویی با آن ها آماده داشته باشید.

همیشه بدانید مسیر موفقیت دقیقا طبق برنامه شما پیش نمی رود. پس بعد از اینکه یک برنامه و طرح کلی برای رسیدن به آن طراحی کردید، آماده تغییر در جزئیات آن باشید. هرچه بیشتر در مسیر موفقیت تان پیش می روید، با ایده ها و استراتژی های جدیدی هم روبرو خواهید شد. اگر نتوانید از این ایده های جدید استفاده کنید ممکن است فرصت های موفقیت تان را از دست بدهید.