شرایط اخذ ویزای کاری در بهترین کشورهای موجود

شرایط اخذ ویزای کاری در بهترین کشورهای موجود | رویای مهاجرت به کشورهای پیشرفته و همچنین اشتغال به کار در آن ها منجر به این شده است که افراد بسیاری به دنبال مهاجرت و اخذ ویزای کاری باشند. پیدا کردن شغل در کشورهای پیشرفته نیز باعث شده که افراد شروع به برنامه ریزی برای داشتن آینده ای مطابق با رویاهای شان کنند. رسیدن به خواسته های قلبی می تواند بسیار شیرین و هیجان انگیز باشد.

شرایط اخذ ویزای کاری در بهترین کشورهای موجود
شرایط اخذ ویزای کاری در بهترین کشورهای موجود

به طور کلی برای بررسی شرایط کاری و اولویت بندی انتخاب های موجود، به چندین عامل مهم بایستی توجه کرد که این عوامل به این شرح است: نرخ بیکاری در کشور مورد نظر، قوانین آن کشور در مورد ویزای کار، درآمد شغل های گوناگون، نحوه اخذ اقامت از طریق کار و… بایستی توجه نمود.

ویزای کاری و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری

متقاضیان مهاجرت کاری به کشورهای گوناگون بایستی برای ورود به آن کشورها دارای ویزای کار باشند. بسیاری کشورها بر این اساس می باشند که متقاضیان بایستی بتوانند از طرف کارفرمایی در آن کشورها پیشنهاد شغلی دریافت نمایند که در حال حاضر برای برخی از شهرهای کشور کانادا این امکان وجود دارد که متقاضیان با داشتن شرایط لازم که در ادامه بیان می داریم اقدام نموده و اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند؛ لذا این کشور انتخابی برای بهترین کشور برای کار ایرانیان می باشد.

برخی از کشورها نیز نظیر اتریش، آلمان، آفریقای جنوبی و … ویزایی تحت عنوان ویزای جست و جوی کار ارائه می نماید و افرادی که واجد الشرایط اخذ ویزای جستجوی کار این کشور ها هستند می توانند حتی بدون داشتن جاب آفر به مدت زمان معینی در این کشورها به دنبال شغل بوده و پس از پیدا نمودن کار مرتبط اقامت دریافت نمایند. کشورهایی نظیر کانادا، استرالیا، نیوزلند برای ویزای کار دارای سیستم امتیاز بندی می باشند و فاکتورهایی نظیر مدرک تحصیلی، مدرک زبان انگلیسی، سابقه کار و سن برای کسب امتیاز حائز اهمیت است و این نوع ویزاهای کاری که بر پایه انتخاب افرادی با مهارت بالا می باشند رقابتی است و افرادی که واجد الشرایط این نوع ویزای کار می گردند بایستی باهم رقابت نموده و در صورت دریافت امتیاز بالاتر می توانند دعوتنامه گرفته و برای اقامت آن کشور اقدام نمایند. به صورت کلی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار برای ورود به کشورهای مختلف و استخدام ایرانیان در بهترین کشورها به شرح ذیل می باشد:

شرایط اخذ ویزای کاری در بهترین کشورهای موجود
شرایط اخذ ویزای کاری در بهترین کشورهای موجود

شرایط اخذ ویزای کار در فهرست بهترین کشورها جهت کاریابی و مهاجرت کاری به شرح ذیل می باشد:

  • شرایط اخذ ویزای کار کانادا

افرادی که قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارند یا بایستی رشته و شغل آنها مورد تقاضا باشد که بتوانند جاب آفر دریافت نمایند یا از طریق سیستم اسکیل ورکر که امتیاز بندی می باشد اقدام نمایند. افرادی که دارای حداقل ۳ سال سابقه کار، مدرک فوق دیپلم به بالا، نمره زبان آیلتس ۶ به بالا و شرایط سنی مناسبی (سن طلایی تا ۳۵ سال) هستند می توانند برای اسکیل ورکر این کشور اقدام نمایند. در ابتدا بایستی متقاضیان بتوانند ۶۷ امتیاز را دریافت نمایند سپس بتوانند با رقابت با سایر افراد و اخذ امتیاز بالا دعوتنامه کانادا را دریافت نمایند.

  • شرایط اخذ ویزای کار استرالیا

افرادی که قصد اقدام برای مهاجرت کاری به کشور استرالیا را دارند بایستی بتوانند بر حسب شرایطی که دارند حداقل ۶۵ امتیاز لازم را دریافت نمایند. این کشور بر اساس سه subclass189،۱۹۰،۴۹۱ افراد دارای مهارت تخصصی را می پذیرد. برای subclass 190 بایستی افراد از طرف استانی نامزد شده باشند. برای subclass491 بایستی فرد دارای اقوامی در این کشور باشد یا توسط ایالتی خاصی نامزد گردد. در subclass 189 نیازمندی خاصی نیست. یکی از مهمترین الزامات برای ویزای اسکیل ورکر استرالیا داشتن نمره زبان آیلتس بالاتر از ۷ می باشد و رشته و شغل افراد بایستی مورد تقاضا باشد.

  • شرایط اخذ ویزای جستجو کار آلمان

ویزای جستجو کار آلمان دارای ۶ ماه اعتبار می باشد که فرد می تواند در طی این مدت به دنبال شغل بوده و پس از پیدا نمودن آن اقامت کاری دریافت نماید. برای این ویزا داشتن ۳ سال سابقه کار بعد از فارغ التحصیلی و مدرک زبان آلمانی با نمره B1 را جز الزامات می باشد.. افراد که دارای سوابق تحصیلی و سوابق کاری در رشته هایی که مورد نیاز آلمان می باشد می توانند اقدام نمایند.

نرخ بیکاری در بهترین کشور برای کار و مهاجرت کاری

برای بررسی شرایط کار در خارج از کشور برای ایرانیان بایستی نرخ بیکاری در کشورهای مختلف را مورد بررسی قرار دهیم. پایین بودن نرخ بیکاری در کشوری قطعاً بر کاریابی افراد تاثیر مستقیم دارد. به افرادی که همواره دنبال کار بوده ولی نمی توانند شغلی را پیدا نمایند جامعه بیکار تلقی می گردد. کشورهایی نظیر آلمان، کانادا، سوئیس، سوئد، استرالیا و … نرخ بیکاری بسیار پایینی دارند. شما عزیزان از طریق جدول ذیل می توانید مقایسه ای بین کشورهای مختلف داشته باشید و تفاوت نرخ بیکاری جهت استخدام ایرانیان در بهترین کشورها را مشاهده بفرمایید.

شرایط اخذ ویزای کاری در بهترین کشورهای موجود
شرایط اخذ ویزای کاری در بهترین کشورهای موجود

مشاغل مورد نیاز در بهترین کشورها برای مهاجرت و کار

متقاضیان مهاجرت کاری بایستی شرایط شغلی خود را در کشورهای گوناگون بررسی نمایند و برای کشوهایی اقدام نمایند که رشته آنها جز لیست مشاغل مورد نیاز آن کشور باشد. در کشوری نظیر اتریش و آلمان افرادی که بیشتر در رشته های مهندسی تحصیل نموده اند شانس اخذ ویزای کار و کاریابی در این کشورها را دارند. کشور کانادا نیز مشاغل مختلف را سطوح بندی می نماید و در سطح صفر، A، B، C و D طبقه بندی می نماید و افرادی که قصد اقدام برای ویزای اسکیل ورکر کانادا را دارند بایستی شغل آنها در سه سطح شغلی صفر، A، B باشد. همانطور که بیان نمودیم در حال حاضر افراد می توانند در برخی از رشته ها از کارفرماهای مختلف در این کشور پیشنهاد شغلی دریافت نمایند و برای اقامت دائم درخواست دهند.

به منظور اینکه بتوانید انتخاب درستی داشته باشید، مقصد مناسبی انتخاب کنید و در مسیر اهداف تان گام بردارید نباید از مشورت با افراد صاحب نظر غافل شوید. اگر شما نیز به دنبال این هستید که در یک کشور خارجی کار مناسب با شرایط تان را پیدا کنید تنها کافیست کلمه ویزا را به شماره 30006016 ارسال کنید و منتظر تماس مشاوران ما از موسسه مهاجرتی پارسی کانادا باشید.