رشد شخصیتی

رشد شخصیتی با 10 گام

رشد شخصیتی با 10 گام | از موضوعات مورد علاقه ما و همه شما که مقاله های ما را دنبال می کنید، یاد گرفتن از زندگی و کسب تجربه و خلق عادت های مثبت در زندگی می باشد، به گونه ای که بتوان به کمک آن ها به رویا های خود دست پیدا کنیم و دائما در حال رشد و پیشرفت باشیم تا در نهایت به رشد شخصیتی مقبولی دست پیدا کنیم. تا کنون هم سعی کرده ایم مقاله هایی در همین موضوعات برای شما تدوین کنیم تا عادات روزانه خوبی در خود به وجود آورید و خلاقیت را در زندگی تان بیشتر کنید. اکنون با مطالعه 10 نکته زیر می توانید خیلی سریع و ساده به مرور رشد شخصیتی خود بپردازید پس با ما همراه باشید:

 • کمی رویا بافی کنید
  کار زیاد شاید اغلب اوقات نیاز زندگی می باشد، اما نباید کار کردن زیاد و سخت را خط مشی زندگی خود قرار دهید چرا که باعث خستگی و از توان افتادن شما می شود. پس بهترین کار این است که هر از گاهی بعد از چند روز کار سخت، کمی برای خود رویا بافی کنید و دست از کار بکشید و رویا های تان را تا جایی که امکان دارد عملی کنید و از آرامش و راحتی این احساس خوب لذت ببرید تا انرژی و توان لازم برای شروع مجدد کار را در خود به وجود آورید.
 • دست از کنترل کردن بر دارید
  برای انجام بهتر کار ها، نمی توان همیشه همه چیز را تحت کنترل خود درآورد. یکی از مهارت های مهمی که هر مدیر و رهبری باید داشته باشد این است که بتواند برای خود جانشین و جایگزین انتخاب کند. شاید این کار خلاف قوانین شخصی و کاری شما باشد، اما بهتر است بدانید که باید به افراد اطراف تان اعتماد کنید و دست از کنترل کردن بردارید.
 • رشد شخصیتی
  رشد شخصیتی

  مطالب و مهارت های جدیدی بیاموزید
  یکی دیگر از مواردی که برای افراد موفق همیشه از اهمیت زیادی بر خوردار بوده است، یادگیری می باشد. بهتر است شما هم همین الان برای شروع یادگیری مهارتی جدید، برنامه ریزی کنید و یک زمان مشخصی را برای آن در آخر هفته های خود تعیین کنید.

 • رویا های بزرگ داشته باشید
  برنامه شما برای ادامه زندگی تان چه می باشد؟ شاید داشتن یک شغل پر درآمد را در ذهن خود داشته باشید و یا به دنبال بهترین زمان برای بازنشستگی تان می باشید. به هر حال فرقی نمی کند، سعی کنید برای خود رویا های بزرگ در نظر گیرید و برای رسیدن به آن ها برنامه ریزی کنید و خود را باور داشته باشید.
 • سحر خیز باشید تا کامروا شوید
  اگر به زندگی افراد موفق توجه کنید، می بینید که سحر خیزی از عادت های شاخص آن ها می باشد. چرا شما این کار را نکنید؟ تمرین کنید هر روز کمی زودتر بیدار شوید. برای مثال می توانید ساعت 5 بیدار شوید، 20 دقیقه ورزش کنید، 20 دقیقه به عبادت و راز و نیاز با خدا بپردازید و 20 دقیقه هم بر رشد شخصی خود تمرکز و توجه کنید.
 • رهبر خودتان باشید
  باید بدانید که موفقیت افرادی که در اطراف شما هستند، برای داشتن یک موفقیت تیمی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. پس برای خود یک هدف شخصی در نظر گیرید و خودتان به عنوان رهبر، ناظر کار خود باشید تا به این هدف دست پیدا کنید.
 • اهداف وسیعی در سر خود بپرورانید
  برای اینکه به موفقیت های بیشتری دست پیدا کنید، نیازمند هدف گذاری می باشید. اما این تمام ماجرا نیست، برای موفقیت بیشتر باید اهداف وسیعی در ذهن خود داشته باشید و تا می توانید آن ها را در ذهن تان بسط و گسترش دهید و برای رسیدن به آن تلاش بیشتری کنید. اگر اهداف کوچک و سطح پایین انتخاب کنید، موفقیت های کمتری هم حاصل خواهد شد.
 • رشد شخصیتی
  رشد شخصیتی

  هیچ ترسی به دل خود راه ندهید
  همه ما وقتی راه رفتن را می آموختیم، بار ها زمین خوردیم. از همین اولین تجربه زندگی مان می توانیم نتیجه بگیریم که شکست از واجبات موفقیت می باشد. اگر از نتایج می ترسید و یا نگران شکست خوردن هستید، سعی کنید همیشه این خاطره دوران کودکی تان را به خاطر آورید تا با انرژی و توان بیشتری به تلاش خود ادامه دهید.

 • یک مربی و معلم خوب برای خود پیدا کنید
  همه افراد موفق همیشه معلم ها و مربی های متخصصی داشته اند که به آن ها در تمام زمینه های مورد نیاز شان مشاوره و راهنمایی داده است. پس بهترین کار این است که شما هم برای خود به دنبال چنین مربی و مدرسی باشید. این فرد می تواند پدر یا مادر شما و یا معلم و استاد دانشگاه تان باشد و یا هر فرد دیگری که برای شما به مانند الگویی از یک فرد موفق می باشد.
 • دنیای خود را داشته باشید
  اگر می خواهید از خلاقیت در زندگی خود استفاده کنید، نباید اجازه دهید هیچ مانعی در مقابل شما قرار گیرد به همین منظور اگر قرار است از تمام توانایی های خود در این راستا استفاده کنید، باید برای خود دنیایی خلق کنید، که قوانین و موانع دست و پا گیر نداشته باشد.