بهترین روش مهاجرت به ترکیه کدام است؟

بهترین روش مهاجرت به ترکیه کدام است

بهترین روش مهاجرت به ترکیه کدام است؟ | کشور ترکیه به عنوان یکی از کشورهای مهاجر پذیر چند سالی است که به یکی از مقاصد مهاجران و سرمایه گذاران تبدیل شده است. نزدیک بودن این کشور به ایران و شباهت های فرهنگی زیاد بین این دو کشور در کنار هزینه های نسبتا پایین زندگی و سرمایه گذاری در این کشور در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر باعث شده تا افراد زیادی کشور ترکیه را به عنوان اولین گزینه برای مهاجرت، تحصیل و یا کار و زندگی انتخاب کنند. اما سوال اینجاست که بهترین روش برای مهاجرت به ترکیه چه روشی است؟ آیا اساسا بهترین روش معنی دارد؟ و یا هر فرد باید با توجه به هدف، وضعیت مالی و سایر موارد روش مناسب خود را انتخاب کنید؟ در این مقاله چندین روش مهاجرت به کشور ترکیه که این روزها بیشتر استفاده می شوند را بررسی می کنیم.

 

بهترین روش مهاجرت به ترکیه کدام است؟
بهترین روش مهاجرت به ترکیه کدام است؟

مهاجرت به ترکیه از راه سرمایه گذاری

برای سرمایه گذاری در یک کشور خارجی باید عوامل و فاکتورهای مختلفی را در نظر گرفت که شاید مهمترین موضوع در این مورد اطمینان پیدا کردن از امنیت سرمایه گذاری است. بنابراین قبل از اینکه تصمیم به سرمایه گذاری در یک کشور خارجی بگیرید باید با قوانین دولتی، امکان نقض قرارداد ها توسط دولت و موضوعاتی از این دست از طریق یک وکیل مجرب آشنا شوید. به خصوص باید این موضوع را بررسی کنید که مقررات مربوط به یک سرمایه گذاری خارجی چقدر ضمانت اجرا و یا امکان نقض شدن دارد. با توجه به نوع سرمایه گذاری خود در این کشور می توانید اقامت ترکیه را دریافت کنید.
سرمایه گذاری در ترکیه با دو هدف بدست آوردن شهروندی این کشور و یا برای رسیدن به سود انجام می شود. اگر می خواهید شهروندی ترکیه را بدست آورید که روشن است که به سودآوری این سرمایه گذاری نباید توجهی داشته باشید، اما اگر می خواهید برای بدست آوردن سود در این کشور سرمایه گذاری باید چندین نکته در مورد اقتصاد این کشور مثل نرخ تولید ناخالص داخلی و مالیات در ترکیه را حتما در نظر داشته باشید. از آنجایی که این کار معمولا یک کار تخصصی است بهترین کار کمک گرفتن از وکلای مجرب پارسی کانادا است. پارسی کانادا با چندین سال تجربه در ارائه مشاوره و اخذ پذیرش ویزاهای مختلف در بسیاری از کشورهای دنیا به شما کمک می کند تا بهترین سرمایه گذاری را در کشور ترکیه انجام دهید.

بهترین روش مهاجرت به ترکیه کدام است؟
بهترین روش مهاجرت به ترکیه کدام است؟

مهاجرت به ترکیه از راه کار

هر فرد خارجی که بخواهد در ترکیه کار کند باید اجازه کار داشته باشد. بنابراین کار کردن در ترکیه بدون داشتن اجازه کار غیر قانونی است. به طور کلی کار در کشور ترکیه اگر اجازه اقامت در ترکیه را داشته باشید و مدت اقامت شما حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد، اجازه کار در ترکیه را دارید. طبق قوانین ترکیه شرکت های این کشور در صورت نیاز می توانند نیروی خارجی استخدام کنند، با این حال اولویت استخدام با افراد ترکیه ای است و صورتی که کارفرما ثابت کند که تخصص شما در ترکیه وجود ندارد، می توانید در این کشور مشغول به کار شوید. اگر درخواست کار شما را وزارت کار تایید کند، برای یک سال می توانید در این کشور اقامت داشته باشید.

به طور کلی اجازه کار در کشور ترکیه به سه دسته تقسیم می شود که عبارتند از کارکنان وابسته، کارکنان مستقل و سایر موارد. بر اساس قانون افراد خارجی می توانند در صورت داشتن شرایط مشخص شده برای کار در این کشور اقامت دائم و یا نامحدود داشته باشند. اجازه کار در ترکیه یک سال است و پس از پایان آن باز هم در صورت داشتن شرایط لازم این مدت را می توان 3 تا 6 سال دیگر تمدید کرد. افرادی که به مدت 8 سال در کشور ترکیه کار کرده باشند، بدون توجه به شرایط اشتغال در ترکیه و حتی بدون هیچ محدودیت جغرافیایی اجازه کار دائم دریافت خواهند کرد.

مهاجرت به ترکیه از راه تحصیل

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل در مقاطع مختلف وجود دارد. بهترین گزینه برای افراد خارجی زیر 18 سال تحصیل در مدارس بین المللی است. این مدارس در شهرهای بزرگ ترکیه وجود دارد و هزینه آن بین 10 هزار تا 22 هزار دلار در سال متفاوت است. اگر می خواهید از طریق دانشجویی ویزای تحصیلی ترکیه را دریافت کنید، علاوه بر دانشگاه هایی که زبان آنها ترکیه ای است می توانید دانشگاه های بین المللی را نیز انتخاب کنید که این گزینه معمولا برای دانشجویان خارجی جذاب تر است. زبان دانشگاه های بین المللی انگلیسی است و برای پذیرش باید آیلتس 5 تا 6.5 داشته باشید.

برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز باید شرایط لازم برای پذیرفته شدن در این مقاطع را داشته باشید. علاوه بر این امکان استفاده از بورسیه تحصیلی نیز در این کشور وجود دارد اما باید به زبان ترکی تسلط داشته باشید و اگر به این زبان به اندازه کافی مسلط نباشید باید در دوره زبان ترکی شرکت کنید. ترکیه 104 دانشگاه دولتی و 62 دانشگاه خصوصی دارد و برخی از دانشگاه های آن به لحاظ سطح علمی جایگاه قابل قبولی در بین سایر دانشگاه های دنیا دارند.

برای مهاجرت به ترکیه با توجه به هدف و توانایی هایی که هر فرد، روش های مختلفی وجود دارد که می تواند از آنها برای مهاجرت به این کشور استفاده کند. اما قبل از مهاجرت به این کشور بهتر است که از جزئیات آن اطلاعات کافی داشته باشید تا روشی را به اشتباه انتخاب نکنید و مسائل و مشکلات بعدی برای شما به وجود نیاید. بهترین راه برای مطلع شدن از جزیئات مهاجرت به ترکیه استفاده از مشاوره با متخصصین مهاجرت در پارسی کاناداست. مشاورین پارسی کانادا به شما کمک می کنند تا بهترین گزینه برای مهاجرت به ترکیه را انتخاب کنید.