برق خودرو

اصول برق خودرو چیست ؟

باتری ، منبع برق خودرو و مسئول شارژکردن موتوراست ؛ و به نوبت، شارژ لازم برای سیستم های شروع، شارژ و امنیتی، چراغ ها، ABS، کامپیوتر، سنسور، کنترل آب و هوا و لوازم جانبی برقی را فراهم میکند. اما علاوه بر باتری، عوامل دیگری نیز در راه اندازی سیستم برق خودرو نقش دارند. در بحث برق خودرو، دو نوع جریان متناوب (AC) و جریان مستقیم (DC) وجود دارد. و هنگامی که باتری ها تخلیه می شوند، جریان ثابت DC از یک طرف خارج شده و برق از طریق ترمینال مثبت به منفی منتقل می شود. اما، اکثر اجزای خودرو برای خوب کار کردن، به این جریان نیاز دارند و، از طرفی، جریان هم محدود بوده وممکن این باتری ها به طور کامل تخلیه و بدون شارژ شوند .

برق خودرو
برق خودرو

افراد علاقه مند به انجام کارهای تعمیراتی و کار با سیستم های الکتریکی اتومبیل، می توانند دوره های برق و یا برنامه آموزش برق خودرو را تجربه کنند تا در زمینه برقکاری خودرو مهارت کسب کنند. دوره های کارآموزی برق خودرو، دانشجویان را برای استفاده از انواع مختلف ابزار تعمیر کامپيوتری برای رفع نقص برقی سیستم وسیله نقلیه آماده می کند. دوره های برق خودرو به طور معمول شامل کلاس درس و تمرین عملی بوده و دانشجویان را برای شغل مکانیک برق و یا متخصص برق اتصالات خودرو آماده می کند.
برنامه آموزش برق خودرو ، دانش و مهارت های لازم برای تشخیص، تعمیر و نگهداری و تعمیر سیستم های الکتریکی / الکترونیک خودرورا در به کارآموز آموزش داده ؛ و در مورد موضوعات ایمنی فروشگاه خودرو، نظریه الکتریکی و تشخیص مدار، تشخیص نقص خودرو، مهرتهای دستکاری ، باتری های خودرو، سیستم های شروع و شارژ، ابزار دقیق، روشنایی، و لوازم جانبی وسایل نقلیه مختلف بحث میکند.
برای کارآموزانی که در این دوره ها موفقیت کسب کنند، گواهینامه فنی مهندس برق / سیستم های برق صادر میشود.

ثبت نام دوره برق خودرو