برق خودرو

برق خودرو به زبان ساده

سیستم برق خودرو کمی شبیه سیستم گردش خون بدن است که یک باتری (قلب) دارد که از طریق آن برق (خون)، قبل از بازگشت به باتری، در امتداد سیمها (رگهای خونی) به قطعاتی که به آن نیاز دارند، جریان پیدا میکند. در حقیقت، برق خودرو مانند خون است و جریان الکتریکی تنها در یک جهت جریان دارد – یعنی از باتری، به قطعاتی که به برق متصل شده رفته و از طریق بدن فلزی خودرو به باتری برمیگردد و فشار آن نیز بر اساس ولتاژ اندازه گیری میشود.
تکنسین های خودرو باید دوره عمومی فناوری خودرو، سیستم های الکتریکی، سیستم های خودرو و مکانیک ، سیستم های مدیریت موتور پایه ، تشخیص رانندگی، سیستم های رانندگی، شاسی و سیستم های تعمیر و نگهداری کامپیوتری را بگذرانند.

برق خودرو
برق خودرو

تعمیرکار برق خودرو ، وسایل نقلیه را ارزیابی و با استفاده از تجهیزات آزمایش تشخیصی مشکل را پیدا می کند؛ همچنین تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی را نصب و تعمیر کرده و به طور مستقیم با مشتری ارتباط برقرار می کند. علاوه بر این، تعمیرکار برق خودرو باید به نظریه الکتریکی، قانون اهم، مغناطیس و مدار، تعمیرکار سیستم های الکتریکی خودرو و مهارتهایی مانند ارائه خدمات خوب به مشتریان، مکانیکی و عیب یابی، توجه به جزئیات و مهارت های دستکاری مسلط باشد؛ و از نرم افزار صنعتی مانند سیستم تجزیه و تحلیل موتور CODA استفاده کند.
برنامه آموزش برق شامل یک دوره کارآموزی است که در آن دانشجو یاد می گیرد که چگونه مهارت های خود را توسعه و گسترش دهد. علاوه براین، برنامه آموزش برق خودرو شامل تخصص های ساخت شاسی موتورسواری، مدیریت خدمات کاربردی، قدرت کارآیی بالا، نور دیتالایز دیزل ،تشخیص پیشرفته خودرو،گواهینامه Smog، آموزش مکانیک عملکرد، آموزش الکترونیک عملکرد، خودرو / دیزل ترکیبی وگزینه های آموزش پیشرفته است.
مدارک تحصیلی آموز ش برق خودرو شامل گواهی نامه ( که توسط هنرستان های فنی و حرفه ای یا کالج های ودر یک سال یا کمتربدست می آید) و مدرک فوق دیپلم (که در دوره فن آوری های خودرو معمولا بعد از دو سال ارائه میشود) بوده و مستلزم گذراندن دوره های شیمی، فیزیک، ریاضی و الکترونیک است.

ثبت نام دوره برق خودرو