یادگیری زبان چینی

یادگیری زبان چینی و ورود به قلمروی اژدهای سرخ

یادگیری زبان چینی و ورود به قلمروی اژدهای سرخ

یادگیری زبان چینی و ورود به قلمروی اژدهای سرخ | زبان چینی یکی از پر کاربردترین زبان های دنیا می باشد. این زبان در حدود 1.3 میلیارد گویش ور در دنیا داشته و بیشتر آن ها در کشور چین ساکن هستند. زبانی که در کشور چین صحبت می شود یکسان نبوده و دارای گویش ها و لهجه های متفاوت است که در مناطق مختلف این کشور به کار می روند. از جمله این گویش ها می توان به ماندارین، وو، گین، شیانگ، مین و هاکا اشاره کرد. تمامی این گویش ها در مناطق مختلف کشور چین گویش وران خاص خود را داشته که از میان آن ها چینی ماندارین یکی از رایج ترین ها بوده و در حدود 67% تعداد کل گویش وران زبان چینی را در اختیار دارد. این زبان هم اکنون به عنوان یکی از مهم ترین و پر کاربرد ترین زبان های بین المللی در کشورهای مختلف در برنامه های آموزشی قرار گرفته و افراد بسیاری با اهداف مختلف در صدد یادگیری این زبان هستند. در ادامه قصد داریم این زبان را بررسی کرده و مزایای یادگیری آن را نیز مرور کنیم. با ما همراه باشید.

یادگیری زبان چینی
یادگیری زبان چینی

زبان چینی سخت است؟

یادگیری زبان های خارجی مشکلات و موانع خاص خود را دارد. زبان چینی نیز از این قائده مستثنی نیست. اما این زبان بر خی ویژگی هایی دارد که یادگیری آن را بسیار دشوار کرده است. بر همین اساس بسیاری افراد آن را یکی از سخت ترین زبان ها برای یادگیری می دانند. از جمله این ویژگی ها می توان به عدم وجود حروف الفبا، وجود گویش ها متفاوت و تعدد کاراکترها و سمبل ها اشاره کرد. اما در کنار این سختی ها، یادگیری زبان چینی در برخی فاکتورها از سایر زبان ها نیز ساده تر است. به عنوان مثال زبان چینی دستور زبان به خصوصی نداشته و صرف افعال، مفرد و جمع و حتی جنسیت در بسیاری از جملات و مکالمات آن وجود ندارد! شما با یادگیری کاراکترهای این زبان می توانید بخش اعظمی از زبان چینی را فرا گرفته و توانایی برقراری ارتباط با استفاده از آن را داشته باشید. در ادامه برخی از مزایای این زبان کهن را با یکدیگر بررسی می کنیم.

مزایای یادگیری چینی

بسیاری افراد فکر می کنند این زبان تنها در کشور چین به درد می خورد. در حالی که زبان چینی علاوه بر کشور چین، در هنگ کنگ، ماکائو، تایوان، سنگاپور، مالزی، اندونزی و فیلیپین نیز جز زبان های رسمی محسوب شده و بسیار رایج است. علاوه بر آن، چینی ماندارین یکی از 6 زبان رسمی سازمان ملل به حساب آمده و یکی از پرکاربردترین زبان های تجارت و بازرگانی است.

یادگیری زبان چینی
یادگیری زبان چینی
  • توسعه کسب و کار و سرمایه گذاری در چین

چین یکی از قدرت های اقتصادی دنیا و اولین صادر کننده محصولات در دنیا است. این کشور روابط بسیار گسترده ای در حوزه های تجاری و اقتصادی در اختیار دارد. یادگیری زبان چینی می تواند فرصت بسیار خوبی برای شروع به کار کردن، گسترش کسب و کار و سرمایه گذاری در کشور چین در اختیار شما قرار دهد. چین دارای پتانسیل بسیار بالایی در عرصه های مختلف تجاری و اقتصادی بوده که با یادگیری زبان چینی می توانید راه ورود خود به این بازارها و توسعه کسب و کارتان را هموار کنید.

  • تحصیل در چین

در سال های اخیر چین شاهد رشد و پیشرفت علمی وسیعی بوده است و هم اکنون این کشور دانشگاه های بسیاری در اختیار داشته که حتی برخی از آن ها در رده برترین دانشگاه های دنیا قرار می گیرند. از جمله این دانشگاه ها می توان به دانشگاه چینهوا، دانشگاه پکینپ، دانشگاه علم و فناوری چین و دانشگاه فودان اشاره کرد. برای تحصیل در چین می بایست به یکی از زبان های چینی یا انگلیسی مسلط باشید. با یادگیری زبان چینی می توانید در تمامی رشته های ارائه شده و تمامی مقاطع تحصیلی دانشگاه های چین شرکت کرده و در آن ها به ادامه تحصیل مشغول شوید.

  • یادگیری هنرهای رزمی

هنرهای رزمی قدمتی دیرینه دارند. بخش وسیعی از تاریخ این هنر با سرزمین کهن چین گره خورده است. سرزمین چین در طول تاریخ استادان بزرگی در زمینه هنرهای رزمی به دنیا معرفی کرده است که برخی از آن ها تحولات بسیار عظیمی در این ورزش ها به وجود آوردند. اگر به صورت حرفه ای به دنبال یادگیری هنرهای رزمی و پیشرفت در رشته های مربوطه آن هستید، یادگیری زبان چینی می تواند علاوه بر سایر مزایایی که به همراه دارد، شما را به طور ویژه با تاریخ ورزش های رزمی چینی آشنا کرده یا حتی بلیط ورود شما به این سرزمین و پیگیری حرفه ای این ورزش و حرفه باشد.

یادگیری زبان چینی
یادگیری زبان چینی
  • سفر به چین

از مهم ترین و اصلی ترین استفاده هایی که می توان از زبان های خارجی برد، سفر به کشورهای خارجی است. از اهداف اصلی یادگیری هر زبان خارجی، به دست آوردن توانایی برقراری ارتباط با افراد بومی آن کشور یا سفر به آن کشور است. چین یکی از مقاصد مهم توریستی دنیا بود که با یادگیری زبان چینی می توانید بدون دغدغه به آن سفر کرده و علاوه بر آشنایی با فرهنگ غنی و عمیق آن، از جاذبه های گردشگری و توریستی آن دیدن کرده و با مردم این کشور به خوبی ارتباط برقرار کنید.

سخن پایانی

یادگیری زبان چینی، علاوه بر سختی ها و مشکلاتی که ممکن است به همراه داشته باشد، از اهمیت بالایی برخوردار بوده و می تواند مزایای بسیاری برای شما داشته باشد. با توجه به رشد و توسعه این کشور و گسترش روابط و ارتباطات آن، پیش بینی می شود زبان چینی به زودی یکی از مهم ترین زبان های دنیا شناخته شده و به طور گسترده در برنامه های آموزشی کشورها مختلف قرار گیرد. هم اکنون می توانید با ثبت نام در وبسایت من و زبان این زبان را در کوتاه ترین زمان و با بالاترین کیفیت فرا بگیرید.